Uncategorized

Gaudi’s Barcelona: wyraźna metoda widzenia miasta

Ostatnia aktualizacja: 11/7/20 | 7 listopada 2020

Nie możesz pojechać do Barcelony, nie widząc wpływu Gaudiego na całe cię. Jest wielkim znanym projektantem miasta, a także pomógł ukształtować styl miasta podczas kwitnienia XIX i na początku XX wieku. Jego wpływ wciąż kształtuje miasto.

Urodzony w 1852 r. Anton Gaudí należał do ruchu Art Nouveau, a jego pierwsze style koncentrowały się wokół gotyckich, a także konwencjonalnych katalońskich stylów architektonicznych. Jednak nie trwało to długo, dopóki nie rozwinął własnego stylu, który nie odłożył go od wszystkich innych.

Nazywany „architektem Bożym” dla motywów religijnych w jego pracy, wiele dzieł Gaudiego zostało naprawdę uznanych za światowe miejsca dziedzictwa UNESCO. Jego wiele znanych prac, La Sagrada Familia, jest nie tylko najważniejszą atrakcją w Barcelonie, ale najwięcej do pomnika w całej Hiszpanii.

Gaudi zmarł tragicznie w 1926 roku po tym, jak został potrącony przez tramwaj w jego metodzie do kościoła. Został zapukany nieprzytomny, a ponieważ nie miał na niego żadnej identyfikacji, ludzie zakładali, że był żebrakiem, a także go tam zostawił (orzechy, huh?). Ostatecznie został zabrany do placówki medycznej, ale zanim ludzie zdali sobie sprawę, kim był, tak dobrze. Niedługo zmarł z powodu swoich obrażeń.

Od tego czasu jego wpływ na krajobraz miasta trwał, a wielu jego uczniów tworzy budynki w jego stylu, a także pracę w Sagrada Familia trwająca do dziś.

Żaden nie udaj się do Barcelony, nie jest całkowitą bez podróży jego pracy. Zapewni to wgląd w historię, a także rozwój miasta, a także pomoże ci zrozumieć dokładnie to, jak niezbędny jest ten facet dla Barcelony. Barcelona po prostu nie jest Barcelona bez Gaudi.

Oto mój przewodnik po przejściu do wszystkich najlepszych widoków Gaudiego w Barcelonie:

La Sagrada Familia

Wielu znanych z pracy Gaudí… i ta, która wydaje się nigdy nie skończyć. Kościół jest pod budowaniem od ponad 100 lat (przełom miał miejsce w 1882 r., A także oczekuje się, że odbędzie się w 2030 r.). Gaudí był pobożnym katolikiem, a także spędził ostatnie 10 lat swojego życia pracując nad tym projektem. Kościół łączy wpływy człowieka, natury, a także przekonań religijnych w jego kompleksowej architekturze. Warto kupić przewodnik audio, ponieważ obejmuje historię kościoła w fantastycznych szczegółach. Postaraj się przejść do porannego do późnego popołudnia, abyś mógł zobaczyć kaskadę światła słonecznego w całej witraże.

Na obszerne płatne wycieczki sprawdź, aby uzyskać przewodnik. Oferują bilety Skip-the-Line, abyś mógł pokonać tłumy!

Carrer de Mallorca, +34 932-080-414, sagradafamilia.org. Kościół jest otwarty codziennie od 9:00 do 20:00 latem, w godzinach 9–19 wiosny/jesieni, a także 8–18. Wstęp wynosi 15 EUR, 22 EUR na bilet, a także przewodnik audio, 24 EUR na wycieczkę z przewodnikiem, a także 29 EUR na wycieczkę z przewodnikiem audio, a także uzyskać dostęp do wieży.

Gaudi Lampposts: Placi orygine, a także Pla del Palau

Pierwszą rekompensatą, którą Gaudí otrzymał po ukończeniu instytucji, było budowa lamp ulicznych dla miasta. Na wniosek Rady Miasta w 1878 r. Opracował lampy z trzema, a także sześcioma ramionami, a także koronowanymi przez skrzydlaty hełm. Symbolili potęgę przemysłową Barcelony, wykonaną zarówno z żelaza, jak i marmuru. Wszystkie zniknęły teraz, z wyjątkiem tych, które pozostały w Placi, a także Pla del Palau.

Placi Real, tuż przy La Rambla. Znajdują się na placu publicznym, więc są dostępne 24/7, a także bezpłatne.

Casa batllo

Casa Batllo to budynek przywrócony przez Antoni Gaudí na początku XX wieku. Spędził 2 lata w pracy, całkowicie odnawiając zewnętrzną, podstawową podłogę, patio, a także dach. Z jego pofałdowanym kształtem jest z pewnością jeden z bardziej atrakcyjnych jego dzieł. Położony w dzielnicy Eixample w Barcelonie (jak wszystko, co zaprojektowane Gaudí) miał duży wpływ styl Nouveau. Fasada ozdobiono mozaiką wykonaną z uszkodzonych płytek ceramicznych, które zebrał z śmieci w bliskim sklepie szklanym. System dachowy jest zawarty, a także został porównywany do grzbietu smoka. To jeden z moich preferowanych budynków Gaudí.

Passeig de Gràcia 43, +34 932-160-306, Casabatllo.es. Otwarte codziennie od 9:00 do 21:00. Bilety wynoszą 24,50 EUR, jeśli kupisz je w Internecie lub osobiście 28,50 EUR. Unikaj biletów linii oferowanych za 29,50 EUR (lub 33,50 EUR w biurze).

Palau Guell

Położony przy La Rambla, budynek Palau Guell (Guell Palace) nie wyskakuje na ciebie jak inne struktury Gaudí. Zbudowany w latach 1886-88, został opracowany dla jednego z patronów Gaudiego, Eusebi Güell. Dom koncentruje się wokół głównej przestrzeni wykorzystywanej do rozrywki gości o dużej wyniku. Główna przestrzeń uroczystości ma wysoki sufit z małymi dziurami w pobliżu góry, w której latarnie zostały zawieszone w nocy z zewnątrz, aby zapewnićPojawienie się gwiazdorskiego nieba. Na wierzchu znajdują się kolorowe kominy przypominające drzewo. To trochę przerażające, a także dla mnie gotyckie. Jeden z moich ulubionych!

Carrer Nou de la Rambla 3-5, +34 934-725-775, Palaguell.cat. Otwarte we wtorek-niedzielę od 10:00 do 17:30. Wstęp wynosi 12 EUR osobiście lub 11 EUR w Internecie z rabatami oferowanymi dla studentów, seniorów, a także dzieci.

Park Guell

Park Güell jest opracowanym 45-akrowym kompleksem ogrodowym, a także zbudowanym w latach 1900–1914. Jest to dlatego, że został przekształcony w ogród miejski, a także jest obecnie miejscem światowego dziedzictwa. Centralnym punktem parku jest główny taras, który jest otoczony długą ławką w rodzaju węża morskiego. Znany z włączenia różnych tematów do swojej pracy, Gaudí włączył kreatywne elementy katalońskiego nacjonalizmu, a także starożytną poezję, a także mistycyzm w tej pracy. Park jest najlepszy w pobliżu La Sagrada Familia, więc łatwo jest przejść do obu. Podoba mi się, jak kolorowe jest wszystko w parku!

Carrer de Larrard (główne wejście), +34 934-091-831, Parkguell.cat. Otwarte codziennie od 8–19:30. Wstęp wynosi 10 EUR.

Casa Calvet

Zbudowany w latach 1898–1900 Casa Calvet został zbudowany dla producenta tekstylnego w okręgu Eixample w Barcelonie. Ten budynek jest najbardziej tradycyjnym z jego dzieł, częściowo, ponieważ musiał zostać wciśnięty między starszymi strukturami, a także częściowo, ponieważ znajduje się w jednej z najmilszych części Barcelony. Symetria domu, równowaga, a także uporządkowany rytm są niezwykłe dla dzieł Gaudí. Krzywe, a także podwójna szczyt u góry, a także wystający Oriel przy wejściu są elementami modernistycznymi. Podnosił również motywy mitologiczne i naturalne, co pomogło mu wygrać nagrodę za najlepszy budynek w 1900 r. Z Rady Miasta Barcelona.

Carrer de Casp 48. Możesz tylko zatrzymać się, aby zrobić zdjęcia zewnętrznej budynku, ponieważ nie możesz w tej osobistej rezydencji.

Casa Vicens

Casa Vicens była pierwszą niezbędną pracą Gaudí. Dom został zbudowany w latach 1883–1888, a także wykonany z rozebranego kamienia, szorstkich czerwonych cegieł, a także kolorowych płytek ceramicznych w szachownicy, a także wzorów kwiatowych. Klient był właścicielem cegły i fabryki płytek, więc płytki ceramiczne składają hołd jego zatrudnieniu. Jest to jeden z dzieł Gaudiego, który wpada w jego „orientalistyczny” okres, ponieważ jego praca ma znacznie większe wpływy na Bliskim Wschodzie/Dalekim Wschodnim. Jest niezwykle różny od jego innych stron (i często ma najkrótszą linię).

Carrer de Les Carolines 20, +34 935-475-980, casavicens.org. Otwarte codziennie od 10:00 do 20:00. Wstęp wynosi 16 EUR.

Casa Mila

W latach 1906–1910 Gaudi pracuje nad Casa Mila, znaną również jako „La Pedrera” (kamiennik) jako budynek ma fasadę wapienia. Celem było przywołanie poczucia śnieżnej góry. Gaudí, sam zarówno katolik, jak i wielbicielka Dziewicy Maryi, również zaplanowana, aby casa milà była znakiem duchowym, a także zawierał wiele elementów religijnych, takich jak fragment modlitwy różańców na gzymsie, a także posągi Maryi, St. Michael, a także St. Gabriel. Casa Milà zniknął, a także częściowo porzucony, dopóki nie został przywrócony pod koniec lat osiemdziesiątych do swojej pierwotnej formy.

Provença 261-265, +34 902-202-138, lapedrera.com/en. Otwarte codziennie w godzinach 9–10:30 (18:30 zimą). Wycieczki nocne są oferowane od 21:00 do 21:00. Podstawowa wstęp (która obejmuje przewodnik audio) wynosi 24 EUR. Bilet kombinowany na jednodniową wycieczkę, a także wycieczkę z przewodnikiem to 43 EUR.

Fontanna Cascada w Parc de la Ciutadella

Gaudí pomógł w stylu, gdy był studentem. Był odpowiedzialny za styl fontanny, estrada, a także bramę wejściową w parku, pracę, która rozciągała się od 1873 do 1882 roku. Barok w stylu, fontanna jest masywna, skomplikowana, a także inspirująca. Uwielbiałem siedzieć w parku, a także patrzeć na niego. Jeśli pójdziesz na wiele witryn na tej liście, zobaczysz rozwój jego stylu, a także dokładnie to, jak różni się od jego innych dzieł.

Passeig de Picasso 21. Park jest otwarty codziennie od 10:00 do 22:00. Wejście jest za darmo.

College of Saint Teresa

Budynek wygląda jak forteca, jest to instytucja klasztorna, którą Gaudí opracował do zakupu Saint Teresy Jezusa. Praca była już trwała, gdy zaangażował się Gaudi, jednak wprowadził pewne zmiany w planach, aby znacznie lepiej pokazać swój osobisty styl, a także wizję.

Carrer de Ganduxer 85-105, +932 123 354. Wnętrze nie jest otwarte dla publiczności.

Bellesguard Tower

Wieża Bellesguard, znana również jako Casa Figueras, została zbudowana przez Gaudí w latach 1900–1909. Został zbudowany jako drugi dom dla figuerów, a także sugeruje, że czuje się jak średniowieczna forteca z sportowymi wieżami, a także bitwami. Istnieją niektóre elementy artystyczne, które tutaj zmieszają, które zapewniają modernistyczne podejście do tradycyjnej gotyckiej struktury.

Carrer de Bellesguard 16-20, +932 504 093, BellesguardGaudi.com. Otwarte wtorek-Niedziela od 10:00 do 15:00. Bilety to 10 EUR, a także zawierają przewodnik audio.

***
Gaudí był płodnym projektantem, a także wędrując po Barcelonie, z pewnością wpadniesz na wiele jego major i mniejszych prac. O wiele bardziej, zobaczysz jego wpływ w całym mieście jako inni architekci, a także jego uczniowie skopiowali jego styl we własnej pracy. Często patrzę na budynki, a także idę „ahh to powinno być również przez Gaudi”, tylko po to, by odkryć, że nie jest. Właśnie tak silny wpływ ma na Barcelonę.

Ponieważ lubię podróżować z motywem, przeglądanie dzieł Gaudi to fantastyczny styl, z którym można sprawdzić, gdy jesteś w Barcelonie.

Uzyskaj rozległy przewodnik po planie budżetowym po Europie!

Mój kompleksowy przewodnik po 200+ stronach jest stworzony dla podróżników planów budżetowych, takich jak Ty! Wycina puch odkryty w innych przewodnikach, a także dochodzi do przydatnych informacji, które wymagają podróżowania w Europie. Sugeruje to trasy, budżety, sposoby oszczędzania pieniędzy, a także poza opartą ścieżką, które można zobaczyć, a także nie turystyczne restauracje, rynki, bary, wskazówki bezpieczeństwa, a także wiele więcej! Kliknij tutaj, aby odkryć znacznie więcej, a także uzyskać kopię już dziś.

Zarezerwuj podróż do Barcelony: sugestie logistyczne, a także sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Użyj Skyscanner lub Momondo, aby odkryć niedrogi lot. Są to moje dwa preferowane wyszukiwarki, ponieważ wyszukują strony, a także linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze rozumiesz, że żaden kamień nie został obrócony. Zacznij od Skyscanner, jednak, ponieważ mają najważniejszy zasięg!

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld, ponieważ mają one najważniejsze zapasy, a także najlepsze oferty. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, skorzystaj z Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów, a także niedrogich hoteli. Moje preferowane lokalizacje do pozostania to:

Kabul

Witaj BCN

Inn św. Christophera

Nie pamiętaj o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie ubezpieczeń podróży zabezpieczy Cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą, a także odwołaniem. To obszerne bezpieczeństwo w sytuacji, wszystko idzie nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moje preferowane firmy, które oferują najlepszą obsługę, a także wartość, to:

Skrzydło bezpieczeństwa (dla wszystkich poniżej 70)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie repatriacji)

Szukasz najlepszych firm do zaoszczędzenia pieniędzy?
Sprawdź moją stronę zasobów dla najlepszych firm do korzystania podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam, aby zaoszczędzić pieniądze, gdy jestem w drodze. Zaoszczędzą Ci pieniądze podczas podróży.

Potrzebujesz przewodnika?
Barcelona ma naprawdę fantastyczne wycieczki z przewodnikiem Gaudi. Moim preferowanym biznesem do wyboru są spacery. Ich „Complete Gaudí Tour” zapewni Ci najlepszą rozległą, a także zakulisową podróż Gaudi.

Chcesz znacznie więcej informacji na temat Barcelony?
Pamiętaj, aby przejść do naszego solidnego przewodnika docelowego do Barcelony, aby uzyskać jeszcze znacznie więcej wskazówek dotyczących planowania!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *