Uncategorized

10 powodów, aby zobaczyć Australia

Zaktualizowano: 12.11.20 | 16 grudnia 2020

Australia jest jednym z najbardziej odległych krajów na świecie i, jak na ironię, jedną z najważniejszych lokalizacji, które można zobaczyć – szczególnie wśród turystów, a także podróżników planów budżetowych.

Ze względu na odległość od Stanów Zjednoczonych nie wielu Amerykanów ma tendencję do widzi Australii. Loty są długie i drogie, a także wtedy, gdy masz tylko kilka tygodni podróży, marnowanie kilku dni lotu nie ma sensu dla wielu podróżników.

Niemniej jednak oto kilka powodów, aby zaoszczędzić czas na wakacje, a także podjąć to długie przedsięwzięcie przez Pacyfik:

1. Doskonała rafa barierowa

Jeden z najpopularniejszych systemów raf na świecie, doskonałą rafę barierową, jest znana na całym świecie ze względu na obfitość życia morskiego, a także światowej klasy możliwości nurkowania. Kiedy tam byłem, widziałem żółwie, rekiny, żywe koralowce, a także urocze ryby (nawet kupowanie ryb, które było tak dziwne, jak się wydaje). To było cokolwiek, co było pęknięte tak samo jak być.

Możesz spędzić kiedyś lub kilka nurkowania na tej rafie. Chociaż wszyscy wyjeżdżają z Cairns, odejście od Port Douglas doprowadzi cię do mniej zatłoczonych miejsc nurkowych.

Przeczytaj dużo więcej o nurkowaniu doskonałej rafy barierowej, a także dokładnie tak, jak możesz to zrobić podczas podróży!

2. Sydney

Znany ze słynnego domu operowego, a także Harbor, Sydney również oferuje niezwykły most, doskonałe parki, smaczne jedzenie, świetne oferty bezpłatnych rzeczy do zrobienia, a także niesamowite surfowanie.

Niezależnie od tego, czy idziesz na Manly Beach, czy spotykasz się ze wszystkimi innymi w Bondi, Sydney to miejsce, w którym można wrócić do słońca, a także czerpać przyjemność z wody. Darling Harbor ma wiele świetnych restauracji, a także doskonałe miejsca w porywach, a także chiński ogród jest raczej relaksujący. Na wieczór w mieście z żywymi mieszkańcami nie ma nic takiego jak King’s Cross.

Aby uzyskać więcej informacji o Sydney, sprawdź te praktyczne posty:

Moje 15 preferowanych rzeczy do występu w Sydney

13 Metody widzenia Sydney z ograniczonym budżetem

Sydney Travel Guide

3. Uluru

Nie uwierzyłbyś, że gigantyczna okrągła skała pokrywająca osiem kilometrów ziemi byłaby zapierająca dech w piersiach. Przekroty wiatru w całej skale sprawiają, że wyglądają jak fala piasku wspinająca się nad pustynią. Żelazo w skale tworzy niesamowite odcienie czerwonego, a także pomarańczowe podczas wschodu, a także zachód słońca.

Możesz wziąć wycieczki tutaj z Close-by Alice Springs. Kliknij tutaj, aby odkryć dokładnie, jak to zrobić, a także zaplanuj podróż!

4. Grill

Australijczycy dobrze robią wiele rzeczy, a jedno z najlepszych jest rzucenie grilla. Aussie grilla jest ciężką tradycją, a także wiele parków, a także obszary publiczne mają co najmniej trzy doły grilla. W rzeczywistości nie rozumiem, czym byłaby Australia bez grilla. Nie ma nic lepszego niż cudowna ciepła noc, kilka wspaniałych piw, a także trochę grillowanego kangura, które sprawiają, że lubisz to miejsce. Grilla to także doskonały niedrogi wybór!

5. Wino

Australia ma doskonałe regiony białych win, w tym Margaret River w pobliżu Perth, dolinę Barossa w pobliżu Adelaide, a także dolinę Hunter w pobliżu Sydney. W Australii, szczególnie Shiraz, a także Pinot Noir, jest wiele wielkich białych win, szczególnie Shiraz. Możesz wybrać się na jednodniowe wycieczki do dowolnego rodzaju obszarów białych wina z dużych miast lub po prostu wyjazd do sklepu z białym winem, a także upij się w parku… podczas grilla.

Spodziewaj się, że spędzisz około 150 AUD (112 USD) na całodniową wycieczkę z białego wina.

Planujesz wycieczkę do Australii?

Uzyskaj wszystkie moje najlepsze pomysły na podróż Australia, oprócz bezpłatnego zestawu narzędzi do planowania, który obejmuje przestrzeganie przewodników wysłanych do skrzynki odbiorczej:

61 inteligentnych wskazówek dotyczących podróży

Moja preferowana firma do korzystania

17 kroków do planowania podróży

Najlepsze hostele w Australii

Dokładnie jak uzyskać bezpłatne loty do Oz

Wyślij mi moje wskazówki!

6. Australia Zachodnia

To moja preferowana część Australii. Jest naprawdę piękny, z wielkimi roztworzami Outback, a także białymi piaszczystymi plażami, które rozciągają się na wiele kilometrów bez ducha w zasięgu wzroku. Cieszę się, że wiele osób nie widzi Australii Zachodniej; W przeciwnym razie może skończyć się jak Wschodnia Linia Wybrzeża – zatłoczona, a także zacieśniona.

Park Narodowy Karijini stawia Kakadu, a także Litchfield wstydu, a także Coral Bay, a także rafa Ningaloo są nawet znacznie lepsze niż Cairns lub doskonała rafa barierowa. Lubię to miejsce.

Aby uzyskać zabawną historię, sprawdziłem czas, w którym utknąłem w Outback podczas pobytu w Australii Zachodniej!

7. Perth

Sydney i Melbourne GECała uwaga, jednak Perth może utrzymywać własne przeciwko tym dwóm wagi ciężkiej. Istnieją doskonałe plaże, jeden z największych na świecie parków miejskich, surfowanie, a także Fremantle, w których można mieć najlepsze piwo w Australii (małe stworzenia).

Perth to miasto pełne młodych ludzi, a także ma klimat miasta w ruchu. Nie przegap tego. Oprócz nie pamiętają niedzielnych sesji picia w popularnym hotelu Cottesloe.

8. Bogate dżungle

Pewnego dnia wyczyść się, a także kiedy to zrobię, będzie to w jakimś bujnym, tropikalnym miejscu. Być może Queensland będzie tym miejscem. Tutaj odkryjesz jeden z najstarszych stałych tropikalnych lasów deszczowych na świecie (sięga wieku dinozaurów!). Istnieją doskonałe lokalizacje do wędrówek, mnóstwo dzikiej przyrody, a także ptaki (choć uważaj na krokodyle), a także kilka naprawdę świetnych rzek, a także do przyciągania dołków. Jeśli naprawdę chcesz uciec od tego Wszystko, skieruj się daleko na północ do Cape Tribulation, gdzie to tylko ty, dżungla, a także ocean.

Aby uzyskać najlepsze wycieczki w dżungli, udaj się do Cairns, bramy do najstarszego lasu na świecie!

9. Surfing

Australia mogła nie rozwinąć surfowania, jednak może to być również, pod warunkiem, że jest to zakorzenione w kulturze australijskiej. Najlepsze surfowanie znajduje się na wschodnim wybrzeżu, a także istnieje milion lokalizacji, w których można złapać wielką falę. Możesz udać się do Sydney, a także w lokalizacjach takich jak Bondi Beach, jednak odkrywam, że najlepsze surfowanie jest w Queensland. Osobiście uważam, że Noosa jest jedną z najlepszych lokalizacji do surfowania, ponieważ istnieją fale zarówno dla ekspertów, jak i początkujących.

10. Piękne plaże

Z ponad 50 000 km wybrzeża nie ma metody, w której ten kraj może istnieć bez uroczych plaż. Te na wschodniej linii brzegowej są znacznie bardziej zajęte niż opustowane plaże na zachodnim wybrzeżu Australii. Jednak mając tak wiele do wyboru, zawsze odkryjesz obszar do samodzielnego wycofania się. Moje ulubione to

Coral Bay

Plaża kablowa

Noosa

Męski

I każdy rodzaj plaży w Perth

Przeczytaj dużo więcej o mojej plaży Raj Coral Bay, a także zobacz, jak wyglądają plaże Australii z nikogo w pobliżu!

***
Australia ma o wiele więcej do zaoferowania niż tylko te 10 rzeczy. Mogę najprawdopodobniej uwierzyć w 365 powodów, aby zobaczyć Australię (Vegemite nie jest jednym z nich! Przepraszam.). Jednak przyciągamy się do krajów z określonych powodów, a także to, co ponownie mnie przyciągają, a także po raz kolejny do wspaniałej ziemi.

Zarezerwuj podróż do Australii: pomysły logistyczne, a także sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Użyj Skyscanner lub Momondo, aby odkryć niedrogi lot. Są to moje dwa preferowane silniki przeglądania, ponieważ przeglądają witryny internetowe, a także linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze rozumiesz, że żaden kamień nie został obrócony. Zacznij od Skyscanner Najpierw, ponieważ mają największy zasięg!

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld, ponieważ mają one największe zapasy, a także najlepsze oferty. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, skorzystaj z Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów, a także niedrogich hoteli. Moje preferowane lokalizacje do pozostania to:

Baza St. Kilda (Melbourne)

Obudź się! Sydney (Sydney)

Surf N Sun Hostel (Gold Coast)

Jeśli próbujesz znaleźć o wiele więcej lokalizacji do pozostania, tutaj dla moich preferowanych hosteli w Australii!

Nie pamiętaj o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie ubezpieczeniowe w podróży zapewni cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą, a także odwołaniem. To szczegółowe bezpieczeństwo w sytuacji, wszystko idzie nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem z niej korzystać wiele razy w przeszłości. Moja preferowana firma, która oferuje najlepszą usługę, a także wartość:

Skrzydło bezpieczeństwa (dla wszystkich poniżej 70)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie repatriacji)

Szukasz najlepszego biznesu do zaoszczędzenia pieniędzy?
Sprawdź moją stronę zasobów, aby uzyskać najlepszą firmę do wykorzystania podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam, aby zaoszczędzić pieniądze, gdy jestem w drodze. Zaoszczędzą Ci pieniądze podczas podróży.

Chcesz dużo więcej informacji na temat Australii?
Pamiętaj, aby zobaczyć nasz solidny przewodnik do miejsca docelowego po Australii, aby uzyskać jeszcze wiele wskazówek dotyczących planowania!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *