Uncategorized

30 Najlepsze rzeczy do zrobienia w Lizbonie, Portugalii (Spoty w mieście i podróży)

Stolica i największe miasto w Portugalii, Lizbona jest załadowana atrakcjami podróżnymi. Samo historyczne centrum jest nadziewane godnymi uwagi zabytkami i historycznymi punktami orientacyjnymi i może łatwo wypełnić dowolny plan podróży.

System transportu w mieście jest kompleksowy i wydajny, więc dostanie się z jednej atrakcji do drugiej jest łatwe. Jest również dobrze połączony z innymi częściami kraju i innymi głównymi miastami w Europie.

Jeśli planujesz odwiedzić Lizbonę w przyszłości, oto niektóre z rzeczy do zrobienia i miejsca do odwiedzenia. Dołączyliśmy wycieczki i linki z Klook na wypadek, gdybyś zastanawiał się nad zakupem biletów online lub dołączeniem do wycieczki z przewodnikiem.

Co jest objęte tym przewodnikiem?

Lizbona z przewodnikiem 1. Walking Trip (Lizbona najważniejsze)
2. Tramcar Tour
3. Lisbon Food Tour
4. Lizbona tajemnicza wycieczka
5. Lisbon Cemeterie Tour
6. Trasa koncertowa ogrodów
7. Wycieczka do kościołów w Lizbonie
8. Trasa koncertowa sceny muzycznej
9. Street Art Tour
10. LGBT Night Tour

Miejsca do odwiedzenia w Lizbonie11. Alfama
12. Żydowska okolica Lizbony
13. Sintra
14. Torre de Belem
15. Klasztor Jeronimos
16. Zamek St. George’s
17. Mercado da Ribeira
18. Rossio
19. Lisbon Story Center
20. Ponte 25 de Abril
21. Pałac Marquises of Fronteira
22. Muzeum sztuki starożytnej
23. Muzeum da Oriente
24. Padrão dos descobrimentos
25. Katedra w Lizbonie
26. Praça do Comércio

Inne rzeczy do zrobienia w Lizbonie27. Zobacz fado.
28. Zakupy
29. Pasteis de Belem
30. Tramwaj 28

Top Lizbon Hotels & ApartmentsSearch Informacje o wiele więcej hoteli w Lizbonie!

Więcej sugestii na YouTube ⬇️⬇️⬇️ oświadczone posty:

Wycieczki z przewodnikiem w Lizbonie

1. Walka

Jako jedna z najstarszych stolików w Europie, Lizbona jest przemijana średniowiecznymi ulicami, które są wyłożone odwiecznym budynkiem i przerywane zabytkami historycznymi. Jeśli masz ograniczony czas lub chcesz przekąski tego, co ma do zaoferowania Buffet Travel w Lizbonie, możesz samodzielnie wybrać się na wycieczkę. System transportu miasta jest wydajny, co ułatwia turystom odcień od jednej atrakcji do drugiej.

Ale jeśli chcesz lepiej zrozumieć strony, możesz dołączyć do wycieczki z przewodnikiem. Istnieje wiele agencji podróży, które zapewniają wycieczki, które obejmują podstawowe atrakcje miasta.

Podobnie jak w każdym głównym europejskim mieście, w Lizbonie odbywają się całkowicie bezpłatne wycieczki. Najczęściej dostępne jest po prostu „Lisbon Tour”, która zabierze Cię po historycznym centrum: Bairro Alto, Chiado i Baixa. Ale jest kilka znacznie więcej obejmujących Alfamę i Belem. Jak zawsze te podróże są teoretycznie całkowicie wolne. Ale w praktyce oczekuje się, że na końcu zaoferujesz sugestię.

Praça de Luís de Camões (Luis de Camoes Square) i Praça Dom Pedro IV (aka Rossio Square) są typowymi punktami spotkań na całkowicie bezpłatne wycieczki piesze.
Jeśli wolisz zapłacić lub jesteś fanem Klook, zapewniają one również paczki półdniowe i całodniowe. Należą do nich Centrum Historyczne i dzielnica Alfama w trasie. Możesz sprawdzić włączenia i harmonogram w poniższych linkach.

✅ Book Lisbon Hal-Day Walking Tutaj!

✅ Book Lisbon Full-Day Walking Tutaj!

2. Tramcar Tour

Tramwy działają w mieście, ponieważ 1901. Stały się jednym z głównych sposobów transportu zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. W rzeczywistości tramwaj stał się atrakcją samą w sobie!

Zdjęcie przez Klook
Jeśli chcesz odkryć Lizbonę Tramat, możesz także zarezerwować wycieczkę Tramcar. Klook dostarcza to również inne opcje, takie jak połączenie go z autobusem Hop-on Hop-Off i/lub łodzi Hop-on Hop-Off. Zapewniają one również pokrycie Santa Justa Lift, Lizbon Fuicular i Diston Book dla muzeów, zabytków i innych działań.

✅ Sprawdź opcje lub zarezerwuj tutaj!

3. Lisbon Food Tour

Jeśli pragniesz „gustownego” sposobu zanurzenia się w kulturze lizbońskiej, wycieczka jedzenia jest z pewnością doskonałym wyborem. Jest tyle historii w jedzeniu i możesz być zdumiony, gdy usłyszysz pochodzenie niektórych charakterystycznych portugalskich potraw.

Zdjęcie przez Klook
Dołączenie do wycieczki z przewodnikiem da ci znacznie więcej informacji na temat kulinarnych tradycji Portugalii podczas pobytu w Lizbonie. Twój lokalny przewodnik poprowadzi Cię do najlepszych miejsc do jedzenia w mieście. rozkoszuj się osobliwymi smakami, gdy wskoczysz z jednej restauracji do drugiej. Pakiet Klook obejmuje transport między miejscami żywności, ubezpieczenie, lokalny przewodnik i 14 próbek żywności z pięciu przystanków żywnościowych.

✅ Zarezerwuj tę podróż tutaj!

4. Lizbona tajemnicza wycieczka

Jeśli lubisz rozwiązywać łamigłówki i dekodować zagadki, tajemnicza podróż jest niecodzienną formą poruszania się i odkrywania historycznych zabytków miasta i ukrytych cudów. Odkryj wskazówki i postaw swoje dedukcyjne rozumowanie, aby przetestować, aby dostać się z jednego miejsca podróżnika do drugiego.

Zdjęcie przez Klook
Ta samozwańcza gra odkrywcza jest dostarczana przez Klook. Otrzymasz e-mail oferujący link do gry aplikacji internetowych. Powodzenia, Sherlock!

✅ Zarezerwuj tę grę odkrywczą tutaj!

5. LizbonaCemeterie Tour

Czy jesteś typem podróżnika, który kopie ciemne i upiorne doświadczenia, gdy jedzie do miejsca? Odkreślają historie duchów, legendy miejskie i mroczne tajemnice, gdy maszerujesz przez różne grobowce i mauzoleum z przewodnikiem.

Zdjęcie przez Klook
Oferta Klooka to trzygodzinna podróż, która zabierze Cię do tych miejsc: Bairro Alto, cmentarze niekatolickie i Cemetria Prazeres.

✅ Dołącz do tej podróży tutaj!

6. Trasa koncertowa ogrodów

Zachodnia część miasta niszczy Monsanto Forest Park. ale to nie wszystko. Miejska krajobraz Lizbony jest usiana zielonymi przestrzeniami, takimi jak ogrody i parki. W rzeczywistości istnieją wycieczki, które pomieści te, które chcieliby rozpocząć odrzucającą i orzeźwiającą podróż zielonej przestrzeni Lizbony – zarówno popularnych, jak i mniej odwiedzanych.

Zdjęcie przez Klook
Jeśli jesteś fanem Klook, możesz zarezerwować jego trzygodzinną wycieczkę z przewodnikiem, która skieruje Cię do niektórych ogrodów i parków miasta. Twój przewodnik podleje twoją ciekawość informacjami o miejscach, które odwiedzisz.

✅ Zarezerwuj tę podróż tutaj!

7. Wycieczka do kościołów w Lizbonie

Misjonarze w okresie Reconquista odegrali istotną rolę w rozszerzeniu mocy Portugalii w tamtych czasach. W związku z tym Lizbona, jako niezbędne centrum polityczne i ekonomiczne, jest domem dla dużej liczby religijnych zabytków i kościołów.

Klook kursował trzygodzinną wycieczkę do tajnych kościołów, która zajmuje się zarówno słynnymi, jak i niecodziennymi kościołami w Lizbonie. Ucz się z dobrze poinformowanego przewodnika historii kościołów i dlaczego niektóre z nich nie są dostępne dla publiczności. Odkryj reliktę religijną i tajne konsekrowane miejsca. Włączeniami podróży są opłaty za wstęp, ubezpieczenie i wielojęzyczne przewodnik.

✅ Zarezerwuj tę podróż tutaj!

8. Trasa koncertowa sceny muzycznej

Lizbona szczyci się produkcją wyraźnie melancholijnej muzyki Fado w Portugalii, która rozwinęła się w latach dwudziestych XIX wieku. Jest przeprowadzany przez odzianej na czarno samotnego piosenkarza z akompaniamentem klasycznej gitary portugalskiej.

Zdjęcie przez Klook
Istnieje kilka barów i restauracji z występami FADA. Inne obszary, zwłaszcza dzielnice życia nocnego, poruszają się żywą i sprężystą muzyką brazylijską i afrykańską, oba mają ogromny wpływ na styl muzyki Lizbony.

Jeśli chcesz dowiedzieć się znacznie więcej o scenie muzycznej w mieście, możesz dołączyć do trzygodzinnej podróży sceny muzycznej Klook, która zabierze Cię do miejsc związanych z FADO i innych popularnych miejsc muzycznych.

✅ Zarezerwuj tę podróż tutaj!

9. Street Art Tour

Lizbona jest ozdobiona ogromnymi malowidłem ściennym, obrazami sztuki ulicznej i kreatywnymi instalacjami. Ściany, budynki i inne puste przestrzenie zostały przekształcone w płótna przez bardzo dynamicznych artystów Portugalii. Te dzieła publiczne sprawiły, że sztuka była znacznie bardziej dostępna publicznie.

Zdjęcie przez Klook
Te dzieła sztuki ulicznej stały się również atrakcjami, a także znacznie więcej turystów uważa je za idealne tło na zdjęcia podróży. Dla tych, którzy uwielbiają polowanie na malowidła ścienne i sztuki uliczne, możesz dołączyć do trzygodzinnej trasy sztuki ulicznej Klook.

✅ Zarezerwuj tę podróż tutaj!

10. LGBT Night Tour

Coroczny festiwal filmowy gejów i lesbijek w Lizbonie, Grand Lisboa, jest świadectwem, że społeczność LGBT ma głos za pośrednictwem tej platformy. Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie są wydarzenia gejowskie, możesz dołączyć do ekskluzywnej podróży z przewodnikiem i przesuwać się przez najlepsze bary LGBT i kluby nocne w mieście.

Zdjęcie przez Klook
Istnieje pakiet dostarczany przez Klooka, który w trasie ma Bairro Alto i Principe Real Neighborhoods. Włączenia tej trasy to napoje mile widziane, mapa miasta LGBT, profesjonalny przewodnik i ubezpieczenie.

✅ Zarezerwuj tę podróż tutaj!

Miejsca do odwiedzenia w Lizbonie

11. Alfama

Obejmując obszar między zamkiem Saint George a rzeką Tagus, Alfama charakteryzuje się wąskimi krętymi średniowiecznymi ulicami, starymi kościołami, małymi kwadratami i domami z czerwonymi dachami. Mapa sąsiedztwa jest usiana niezbędnymi historycznymi punktami orientacyjnymi i miejscami dziedzictwa kulturowego.

Istnieje również duża liczba restauracji i barów Fado. Niektóre z godnych uwagi atrakcji to Saint George Castle, katedra w Lizbonie, kościół Sao Vicente de Fora, National Pantheon, The Tile Museum i Fado Museum.

Dotarcie tam: Alfama jest powszechnie połączony z innymi częściami Lizbony (a nawet poza miastem) tramwajami, autobusem, metrem i pociągami. Najbliższy tramwaj lub przystanek autobusowy zależy od atrakcji, którą chcesz odwiedzić. Najbliższe stacje metra to Terreiro do Paco, Rossio i Martim Moniz. Najbliższe stacje kolejowe to Lisboa Santa Apolonia i Rossio-Lisboa.

Alfama jest najlepiej doświadczany pieszo, że nie jest nieoczekiwane, dlaczego piechurowie fotograficzne gromadzą się w dzielnicy i mnóstwo wycieczek spacerowych w okolicy.

Jeśli chcesz zebrać więcej informacji o podstawowych atrakcjach tutaj, możesz dołączyć do pieszej wycieczki z przewodnikiem. Klook dostarcza jednego z dostępem do zamku Saint George, butelki wody i strzału Ginjinha, konwencjonalnego likieru słodkiego wiśni. Możesz wziąć udział w harmonogramie rano (1oam) lub popołudnie (15:00). Czas trwania podróży trwa około trzech godzin.✅ Zarezerwuj tę podróż tutaj!

12. Żydowska okolica Lizbony

Lisbon has the largest Jewish settlement in Portugal. There are four Jewish quarters in Lisbon: the most popular and oldest is found in Alfama district; the most significant number of Jewish residents is in Baixa district. There’s also one near the Largo do Carmo Square in the Bairro Alto — Judiaria da Pedreira.

The settlement in Alfama dates back to the 13th century. It is located close to Lisbon Cathedral and can be easily accessed from there. two significant Jewish-related sites are Largo de Sao Domingos (a Jewish Memorial) and Shaaré Tikvá (first synagogue in Lisbon).

Locations: Alfama, Baixa, and Bairro Alto

Strolling around the Jewish quarters knowing only a few things or nothing whatsoever about its history could render the exploration a bit bland. If you want to save your energy locating these essential Jewish sites in Lisbon and to make the trip much more meaningful or enlightening, you might want to consider joining a trip with a well-informed guide and a fixed itinerary. Klook is providing a three-hour walking trip titled Jewish neighborhood Tour.

✅ Zarezerwuj tutaj miejsce!

13. Sintra

Sintra is a town in the greater Lisbon region. It is a favorite weekend and holiday destination for locals and an incredibly popular day trip stop for tourists. It is located west of Lisbon, less than an hour’s drive from the city center.

Characterized by luxury resorts, villas, and restaurants, it is one of the richest municipalities in Portugal. It was a favorite getaway spot for the nobility and the upper class back in the day.

The municipality is peppered with majestic castles, palaces, gardens, and villas. some of the most noteworthy attractions are Vila de Sintra, Pena national Palace, Sintra national Palace, Castle of the Moors, and Sintra-Cascais Nature Park.

Getting There: From Rossio station in Baixa District, take the direct train route to Sintra Station. Czas podróży wynosi około 40 minut.

You can get to Sintra by train from Lisbon. You can check Klook’s offer if you want to join a guided trip that includes entrance tickets, transportation, and a guide. aside from Sintra, the schedule also includes Cascais and Estoril.

✅ Zarezerwuj tę podróż tutaj!

14. Torre de Belem

Completed in 1519, Torre de Belem, also known as Tower of Saint Vincent, is still standing proudly on the northern bank of Tagus River in the Belem district. It has undergone restoration that lasted less than a year, from February 1997 to January 1998. It not only served as a defensive tower but also the historical gateway for the Portuguese explorers.

Its architecture reflects the Portuguese Manueline style. It is included in the list of the seven Wonders of Portugal in 2007 and the UNESCO world Heritage site in 1983.

Nearest Tram Station: Largo da Princesa station (Tram 15E)
Nearest Bus Stop: Largo da Princesa stop (Bus 729, 79B)
Opening Hours: 10:00 AM – 6:30 PM (Summer), 10:00 AM – 5:30 PM (Winter)
Entrance Fee: €8.50 (Adults), totally free (14 y/o and below). This is the rate if you want to enter the tower, but if you are only seeing it from the outside, it’s free.

15. Klasztor Jeronimos

Jeronimos Monastery is also located in the Belem district, northeast of Torre de Belem, across the street. The construction of the existing monastery and church started in 1501 and took a hundred years to finish. It also follows the Portuguese Manueline style of architecture.

In 1883, the monastery was secularized and underwent continuous restoration. The monastery’s main church, the Church of Santa Maria de Belem, is well-known for its ornate exterior and interior design. It also houses the royal tombs and the tomb of the well-known Portuguese navigator, Vasco de Gama.

Together with Torre de Belem, the monastery is noted in the UNESCO world Heritage site because 1983.

Nearest Tram Station: Mosteiro dos Jeronimos station (Tram 15E, 18E)
Nearest Bus Stop: Mosteiro dos Jeronimos stop (Bus 751, 728, 729, 79B)
Opening Hours: 10:00 AM – 6:00 PM (Summer), 10:00 AM – 5:00 PM (Winter)
Entrance Fee: €10 (Adults), totally free

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *