Uncategorized

Zakynthos, Grecja: Nasza decyzja o podróży w ostatniej chwili

Na kilka dni przed naszą decyzją o podróży do Grecji, nasza rozmowa brzmiała trochę tak:

Ja: „Gdzie chcesz iść dalej?”

Nick: „Nie wiem. Ty?”

Siedzieliśmy w pięknym mieszkaniu Airbnb naszego przyjaciela w Brighton w Anglii, próbując wybrać, gdzie będziemy podróżować. Właśnie ukończyliśmy podróż z Edynburga do Londynu z moją rodziną, a także sprawdzamy dobrych przyjaciół w Brighton.

Ale nadszedł czas, aby nadepnąć.

Po 3 tygodniu bycia w Wielkiej Brytanii nadszedł czas, aby nadepnąć
To nie tak, że nie było wielu opcji, świat jest ogromnym miejscem, po prostu nie byliśmy pewni, dokąd mieliśmy chcieć. Które miejsce docelowe do nas dzwonił? Który kraj był dla nas naprawdę idealny? Gdzie możemy zdobyć bardzo potrzebne słońce, czerpać przyjemność ze wspaniałego jedzenia, a także w doświadczeniach regionalnych?

W końcu przyszło do nas. Grecja!

Jedynym powodem, dla którego nie postawiliśmy Grecji na czele podczas burzy mózgów, ponieważ byliśmy tam w przeszłości, a także próbowaliśmy znaleźć gdzieś nowe. Ale minęło 6 lat, biorąc pod uwagę, że wylądowaliśmy na greckiej ziemi, a także wydawało się, że jest to doskonały czas na powrót, szczególnie pod warunkiem, że możemy polecieć na oszałamiającą wyspę bezpośrednio z Londynu.

W ciągu zaledwie 3,5 godziny pokazaliśmy się na tej oszałamiającej wyspie

Przed naszymi spontanicznymi planami Grecji nigdy nie słyszeliśmy o wyspie Zakynthos, która jest jedną z 7 głównych wysp (plus 5 mniejszych) leżących na zachód od Grecji kontynentalnej. Są one rozumiane jako Wyspy Jońskie, które były pod polityką wenecką od połowy XIV wieku do końca XVIII wieku – podczas gdy reszta Grecji była pod rządami osmańskiej.

Ze względu na historię, a także miejsce wysp jońskiego, jest tu o wiele więcej włoskiego wpływu. Podczas rządów weneckich wiele osób mówiło zarówno po włosku, jak i nadal tak. Muzyka, kuchnia i język ma włoski wpływ. W rzeczywistości Zakynthos jest przez wielu nazywany „Zante”, który jest włoskim słowem na wyspę.

Po tym wszystkim byliśmy we Włoszech, a także ta jońska wyspa wciąż czuła się dla nas bardzo „grecka”… z wrzuconą przez dziwną pizzę.

Przybywając do Zakynthos, zrozumieliśmy, że dokonaliśmy właściwego wyboru w odniesieniu do Grecji. Z naszym wynajętym samochodem zapinaliśmy się na wąskie ulice, a także wspominaliśmy, że ostatni raz byliśmy na wyspach Santorini, a także na Krecie. Kiedy zatrzymaliśmy się w przestrzeni Katerina w mieście Psarou, poczuliśmy dokładnie tę samą gościnność, a także ciepło właściciela, które odczuwaliśmy podczas naszej poprzedniej podróży.

Zewnętrzne przestrzenie Katerina w Psarou
Katerina mogła nie mówić żadnego rodzaju angielskiego, jednak była miła i gościnna. Korzystając z gestów dłoni, zrozumieliśmy, że byliśmy w stanie wybrać między jednym z dwóch pokoi. Wybraliśmy ten z ekspansywnymi widokami na Olive Grove, a także na Morze Jońskie.

Jednym ze specjalnych aspektów podróży w Grecji jest to, że wiele opcji zakwaterowania, nawet hoteli, to naprawdę nieco apartamenty studyjne. To raczej norma niż wyjątek. Nasz był wyposażony w wygodne łóżko, szafę, trochę biurko, kanapę, a także nieco całkowicie umeblowaną kuchnię z lodówką, a także płyną.

Ten pensjonat był naszym domem do przestrzegania 9 nocy, a także był idealny.

Każdego dnia zaczynamy się od siedzenia na pokładzie, z kawą wykonaną z naszego presji (tak zadowoleni, że mamy to!). Kilka minut później zapukamy do drzwi od Kateriny trzymającej torbę świeżych pomarańczy, a także pytaliśmy, czy pragnęliśmy „omletu” (który był w rzeczywistości masywną frittatą z mięsem, serem i warzywami). Śniadanie nie zostało uwzględnione w stawce przestrzeni, była po prostu hojna.

Kawa z widokiem w pokojach Katerina
Z ptakami ćwierkającymi na drzewach, a także żółwia, które przechodzą po ogrodzie, czerpaliśmy przyjemność ze śniadania, świeżo wyciśniętym sokiem pomarańczowym, a także kawą w słońcu.

Każdego dnia wskakujemy do naszych wynajmu samochodów i ciężarówek, a także wyruszyliśmy, aby sprawdzić inny obszar Zakynthos. Pojawiliśmy się 11 maja, co jest uważane za sezon poza sezonem / ramionami. Wiele sklepów było wciąż zamkniętych lub po prostu otwierało się, kiedy przyjechaliśmy.

Planujesz własną podróż do Grecji? Sprawdź nasz Grecki przewodnik turystyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat planowania, sprawdzania, a także jak najlepiej wykorzystać wakacje w Grecji.

Dla nas była to najlepsza pora roku, aby być tutaj, ponieważ wskazała, że ​​dostępne są wystarczające restauracje, aby zapewnić nam opcje jedzenia, w okolicy było tubylców, więc nie czuli się jak miasto duchów, ale to nie było. Pakowane z ludźmi, którzy zamykają się na ATV, a także MotoRBIKES!

Podczas naszego 9 -dniowego pobytu sprawdziliśmy 9 plaż. Każdy odcinek piasku lub kamyków był inny. Od rozległej, morskiej zabezpieczonej plaży Gerakas, po przepastną, kryształ usuwa wodę Porto Limnionas, a także wszystko pomiędzy. Lubiliśmy je wszystkie.

Chillin ’Out na plaży Tsilivi w pobliżu naszego pensjonatu

Lenianie na plażach nigdy nie jest słabą rzeczą, ale zostaliśmy zaproszeni do wyruszenia na łódź motorową z ludźmi z luksusowych wydarzeń na wyspie, aby uzyskać inny widok na wyspę. A także oczywiście skorzystaliśmy z okazji!

Wapienna linia brzegowa oferowała naturalne łuki, ukryte zatoczki, a także jaskinie, a także doskonałą wodę. Byliśmy pod wrażeniem naturalnego piękna.

Sprawdzam Rocky Shoreline po łodzi motorowych!

Po zapinaniu się po skalistym wybrzeżu pokazaliśmy się z tyłu wyspy Marathonisi. Ta wyspa jest nazywana „Wyspą Turtle” ze względu na jej kształt, oprócz prawdy, że żółw morski Loggerhead składa jaja tutaj co roku.

Powitało nas jaskinie morskie, piaszczysta zatoczka, a także wyjątkowo turkusowa woda. To było miejsce, w którym można wskoczyć, a także świetnie się oderwać. Od tyłu do przedniej strony wyspy zacumowaliśmy na plaży, a także zeskoczyliśmy na jeszcze jeden popływanie. Było tu kilka innych łodzi, a także kilku sprzedawców, jednak poza tym mieliśmy dla siebie lokalizację.

Nasza łódź motorowa na poranek! To było niesamowite
Istnieje wiele plaż w Zakynthos, niektóre o wiele łatwiej dostępne niż inne.

W ramach naszej podróży z wysokiej klasy imprezami na wyspie planowaliśmy zobaczyć popularną plażę Shipwreck. Jednak ze względu na warunki pogodowe fale były równie agresywne, jak i wiatry były równie silne. Nasz kapitan podjął decyzję, nie zamierzaliśmy dzisiaj sprawdzać.

Siptreck Beach to lokalizacja popularnego obrazu plaży, którą najprawdopodobniej widziałeś w Internecie wiele razy. W 1980 r. W liniowcu została złapana w burzą, a także odkryła swoją metodę do tej zatoczki, gdzie rozbiła się na brzegu. Trafnie nazwana plażą Shipwreck (zwaną także plażą Navagio lub zatoczką przemytnika) jest najlepsza widziana zarówno z wody, jak i wysokich klifów nad nią.

Być może nie byliśmy w stanie zbliżyć się do rewelacyjnej plaży, jednak mogliśmy ją zobaczyć z góry, a także było naprawdę spektakularne!

Spójrz na to oszałamiające ustawienie !!

Przybywając do platformy Little Checking Out, z bitami metalowymi balustradami dla bezpieczeństwa, wierzyliśmy, że wydawało się ona punktem widokowym, jednak nie jest to największe. Następnie zobaczyliśmy ścieżkę, która prowadzi do punktu. Trzymaliśmy się każdego innego, a także powolne, precyzyjne ruchy, aby dostać się do krawędzi.

Ważna uwaga: wielu turystów niedawno spadło na śmierć, próbując zdobyć najlepsze zdjęcie selfie w tej precyzyjnej lokalizacji. W tym czasie nie byliśmy tego świadomi, a także z perspektywy czasu, nie powinniśmy się odważyć obok bezpieczeństwa poręczy. Te zgony są bardzo tragiczne, a także są dokładnie tym, jak niebezpieczny może być ten obszar. Nie warto się wspinać nad skałami, a także ryzykować życie na zdjęciu. Zatrzymaj się za balustradą.

Musimy stwierdzić „Uważaj!” 50 razy w ciągu godziny.

Podczas gdy byliśmy skrupulatni z naszymi ruchami, poruszając jeden cal na raz, inni turyści z Japonii, Niemcze Pośpiesz się z powrotem do autobusu wycieczkowego.

Bądź ostrożny!!

Nick i za każdym razem wstrzymywam oddech. Klify są wykonane ze skalnego. Kruszy się rock. Były to również zwisy, co wskazuje, że nie były one tak stabilne. Po wytrzymaniu niektórych zawrotów głowy, a także intensywnego ciepła, naszą metodę wróciliśmy do naszego wynajmu samochodu.

Zakynthos był wyjątkowym wprowadzeniem do Wysp Jonicznych, a także naszego nadchodzącego miesiąca podróży po Grecji. Każdy dzień spędzał gubę się w wioskach, na interakcję z ludźmi regionalnymi, jedząc standardowe jedzenie, ciesząc się setem słońca, a także sprawdzając urocze plaże. O co więcej możemy prosić?!

Chociaż nie mieliśmy nic niezwykłych podczas naszego 9 -dniowego pobytu, była jedna, tylko jedna rzecz, która nas zirytowała. Śmieci. W przeciwieństwie do innych greckich wysp, Zakynthos nie ma również śmiecijak problemy z wyciągnięciem śmieci z wyspy. Natknęliśmy się na wiele przepełnionych śmietników, a także stosy śmieci, co jest niefortunne. Na szczęście na żadnym rodzaju plażach nie było żadnego rodzaju śmieci.

Poza tym nie mamy nic niekorzystnego do stwierdzenia w tej wspaniałej lokalizacji, a także wielu absolutnie chciałoby wrócić, aby zobaczyć więcej.

Ciesząc się białym winem, a także obiadem o zachodzie słońca

Wskazówki dotyczące podróży:

Odwiedzanie Grecji poza sezonem lub sezonem noszenia jest doskonałą metodą odkrywania stawek dyskontowych na temat hoteli, żywności, wycieczek, a także transportu. Pokazaliśmy 10 maja, a także nie jest sezon do połowy czerwca.

Naszym zdaniem wymagacie wynajęcia samochodów i ciężarówki na wyspie. Sprawdź strony internetowe, takie jak Expedia.com w poszukiwaniu zniżkowych samochodów wynajmowanych. Nasze było 14 USD / dzień, a także było warte każdego grosza.

Sprawdź strony internetowe, takie jak Booking.com, aby uzyskać stopy dyskontowe w mieszkaniach w Zakynthos. Zatrzymaliśmy się w Katerina Spaces, a także bardzo to sugerować. Przestrzenie były wygodne, dobrze zaopatrzone, a sama Katerina była cudowna. Spędziliśmy 22,50 USD / noc.

Jeśli chcesz zatrudnić łódź z kierowcą, a także udać się na morze na cały dzień, sprawdź wysokiej klasy wydarzenia wyspy. Wynajmują również łodzie osobom – a także nie wymagasz licencji na łódź! Morowa łódź motorowa była praktycznie nowa, a także mieliśmy doskonałe popołudnie.

Istnieje wiele lokalizacji do jedzenia na Zakynthos, jednak jednym z naszych ulubionych pod względem widoku, obsługi i żywności były lofos. Widoki Sunset tutaj są świetne!

Aby uzyskać przydatne informacje na temat podróży do Grecji, sprawdź wspaniały portal podróży, odkryj Grecję.

Sprawdź nasze wideo z Zakynthos:

Bądź na bieżąco, gdy sprawdzamy wyspy Kefalonia, Korfu, Chios, a także Lesvos podczas naszego miesiąca podróży po Grecji? Czy byłeś w Zakynthos? Jakie są twoje wrażenia na wyspie?

Znaczące podziękowania za odkrycie Grecji za pomoc w naszej wycieczce łodzi! Reszta naszej podróży do Zakynthos, którą zaplanowaliśmy, zarezerwowaliśmy, a także zapłacili za siebie. Wszystkie opinie, a także myśli pozostają naszym własnym, pomimo wszelkiego rodzaju otrzymanych bezpłatnych usług.

Po wybraniu, że chcieliśmy podróżować do Grecji przez miesiąc, skontaktowaliśmy się, by znaleźć Grecję, która ostatecznie była naszymi niezwykłymi partnerami na tę podróż! Powód, dla którego jesteśmy w stanie współpracować ze wspaniałym biznesem takim, jak to jest od naszego bloga podróży, a także oddanymi obserwatorami (ty!). Jeśli zastanawiasz się nad założeniem bloga, a także o pracy z radami turystycznymi, działalnością wycieczkową, a także liniami lotniczymi na całym świecie, kliknij tutaj, aby rozpocząć. Jeśli zaczniesz blog wykorzystujący link w artykule, wyślemy Ci nasz ebook Pro Blogging, za darmo!

Jak ten artykuł? Przypiąć!

Oświadczenie: Kozy w drodze jest partnerem Amazon, a także podmiot stowarzyszony dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Wskazuje to, że tworzymy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu, a także kupujesz od tych sprzedawców.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *