Przygodowa Kate składa się z linków partnerskich. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, zarobię prowizję bez dodatkowych kosztów. Dziękuję!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Wylądowałem w Bostonie o 12:08 26 kwietnia – i zdałem sobie sprawę, że mam czas na zabicie. Prawie cztery godziny przed moim kluczowym wizytą.

Moja mama odebrała mnie na lotnisku. Zatrzymaliśmy się w włoskim sklepie spożywczym w Revere i zabraliśmy włoski podwodnik, coś, czego pragnąłem od miesięcy (i coś, czego nie można znaleźć poza mocno włosko-amerykańskimi częściami USA).

Walczyłem ze snem, obudząc się, biorąc pod uwagę, że odpowiednik 21:15 poprzedniej nocy, ale musiałem iść dalej. Piłem herbatę i spojrzałem na telewizję, ledwo mogłem podążać za programem, przygotować zegar, aby szybciej przyspieszyć.

Wreszcie nadszedł czas. Pojechaliśmy do Lynn Tech, strony szczepień, pierwotnie zbudowanej, aby służyć zagrożonej społeczności Lynn, Massachusetts.

Prawie wszyscy w mojej rodzinie mieszkali w pewnym momencie w Lynn, a Lynn zawsze była miastem imigrantów. Moja rodzina była imigrantami, francuskimi Kanadyjczykami z Nowego Brunszwiku na początku XX wieku. Potem pojawili się Rosjanie, Kambodżanie, Dominikanie. Dziś wielu nowo przybywających imigrantów w Lynn pochodzi z Gwatemali.

A w gimnazjum Lynn Tech, gdzie szczepienia są teraz otwarte dla wszystkich mieszkańców Massachusetts, otaczały mnie ludzie w każdym wieku, wszystkie rozmiary, wszystkie kolory, ludzie z całego świata, tutaj z jednego powodu: zabezpieczyć innych i siebie samych .

Sprawdziłem temperaturę przy drzwiach. Przeniosłem się z biurka do biurka, podając moje imię i informacje. „Oto pakiet informacyjny o szczepionce Moderna”. Ach, więc to zrobiłbym.

Usiadłem na krześle i krajowy strażnik z Massachusetts wsunął igłę w lewe ramię. Moja mama zrobiła zdjęcie i podziękowała mu za jego służbę.

Pierwsza dawka.

Początek końca tego koszmaru.

Wreszcie.
Odwiedzone miejsca

Praga, Republika Czeska

Lynn, Reading, Lynnfield i Woburn, Massachusetts

Społeczność w stylu 2021!
Przegląd najważniejszych wydarzeń

Zdobycie mojej kadrowej szczepionki było daleką atrakcją miesiąca. Charlie również dostał swój na początku miesiąca! Wrócił do Wielkiej Brytanii, aby uzyskać swoją pierwszą dawkę Astra-Zeneca; Wróci na drugą dawkę pod koniec czerwca, ponieważ Brytyjczycy rozmieszczają dawki w odstępie 11 tygodni.

Ciągle poprawiające warunki w Czechach. Mieliśmy ciężki czas z Covidem, z trzema wyraźnymi falami tej jesieni i zimy, ale w końcu liczba ta się poprawiła, spadając do najniższego poziomu, biorąc pod uwagę pod koniec września.

Wszystko oprócz niezbędnych usług (tj. Supermarketów i Potraviny lub najbliższej rzeczy, które Czechowie muszą bodegas) zostało zamknięte, biorąc pod uwagę ten październik – z wyjątkiem trzech wspaniałych tygodni w grudniu.

Ale w przypadku poprawy warunków miejsca zaczynają się ponownie otwierać! Otrzymaliśmy rynki rolników, zakończyli godzinę policyjną o 21.00, a jadalnia na świeżym powietrzu odbyła się quasi-legalne (tj. Technicznie nie otwarte, ale nie powstrzymują cię, jeśli usiądziesz przy stole z jedzeniem na wynos i// lub piwo).

Dostałem czeski pobyt! Było to znaczne przedsięwzięcie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, a po drodze było kilka niepowodzeń, ale w końcu otrzymałem moją wizę, chwilową rezydencję i małą czeską książkę paszportową. Jest dobry przez pięć lat – po czym mogę ubiegać się o stałe miejsce pobytu. święta krowa.

Pracowałem ze strefą Expat i jeśli znasz jakąkolwiek osobę, która potrzebuje czeskiej wizy lub licencji handlowej, musisz wybrać je (i powiedzieć im, że wysłała cię przygód Kate). Nie marzyłbym o zrobieniu tego bez agencji. Proces ten jest sękliwy, nawet jeśli mówisz po czesku, i jest to o wiele więcej niż sam w sobie.

Widząc się z mojej rodziny i kumpli po tak długo. Moi rodzice są w pełni zaszczepieni, podobnie jak moja ciotka i wujek – znaczna ulga. A moi kumple Lisa i Alexa i ja spędzaliśmy spędzenie na zewnątrz, zdystansowani i zamaskowani – musieliśmy świętować urodziny Alexy, spotkać się z jej nowym szczeniakiem i spędzać czas z jednym z moich ulubionych dzieci, który ma teraz dwa i uwielbia kopać w ziemi!

Nowa rutyna fitness. Niedawno dołączyłem do Obé Fitness i bardzo mi się to podoba! Każdego dnia wykonują mnóstwo treningów na żywo i możesz również wykonywać zajęcia na żądanie. Ma wszystko, od siły, jogi, Pilatesa, Barre, aby tańczyć do trampoliny. Szczególnie podoba mi się, że mają mnóstwo zajęć tanecznych, ponieważ zwykle trudno jest to znaleźć w innych aplikacjach fitness.

Jeśli chcesz Tryinullnull

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *