W czasach przedkolonialnych Filipińczycy mają swoje starożytne rodzime przekonania; Jednak dopiero w XVI wieku, w czasach hiszpańskich, kiedy wprowadzono chrześcijaństwo, a także wniesione przez misjonarzy w Cebu. Dziś około 85 procent populacji Filipińczyków to chrześcijanie (głównie rzymskokatoliccy). Oprócz stałej metody wiary i zaangażowania w chrześcijaństwo Filipińczyków, został pobłogosławiony tak wieloma cudownymi kościołami, które dzisiaj były atrakcjami podróżnikami, a także niektórzy z dumą odnotowano miejsca światowego dziedzictwa. Oprócz oferowania najwyższej listy historycznych kościołów katolickich naszego kraju, oto 30 uroczych kościołów na Filipinach, z Mindanao, Visayas tak samo jak Luzon.

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

Przewodnik podróży po wybitnych miastach na Filipinach – 25 -dniowe wycieczki, które można wykonać na Filipinach

Visa Traveller Philippines – Dokładnie jak zdobyć wizę podróżnika na Filipiny

Kompletny przewodnik po wypożyczalniach samochodów i ciężarówek na Filipinach (dla cudzoziemców)

Lista wakacji na Filipinach w 2020 r. [Z sugestiami dotyczącymi dokładnie tego, jak zorganizować harmonogram urlopu]]

Jeden rok bez wiza Balikbayan pobyt na Filipinach dla zagranicznego małżonka/ dzieci obywateli filipińskich

Spis treści

Najpiękniejszy kościół katolicki w Luzon

1. Bazylica St. Martin de Tours
3. Katedra Manila
4. Nasza kobieta z najświętszego różańca Manaoag
5. Święci Piotr oraz kościół parafialny Pawła
6. Kościół Barasoain
7. Kościół Liliw
8. Kościół Paoay
9. Nasza kobieta z Piat Church
10. Kościół Daraga najbardziej piękny kościół katolicki w Visayas

1. Santo Niño Bazylica
2. Cebu Metropolitan Cathedral
3. Kościół parafialny Simala
4. Katedra San Sebastian
5. Kościół parafialny św. Anny
6. Kościół Miag-Ao
7. Kościół Navalas
8. Kościół Panay
9. Katedra Jaro
10. Kościół Baclayon najbardziej piękny kościół katolicki w Mindanao

1. Kościół Caraga
2. Kościół San Juan Bautista
3. Kościół św. Jakuba
4. Nasza kobieta z najświętszej katedry różańcowej
5. Niepokalany kościół Concepcion
6. Metropolitalna katedra Metropolitan Saint Augustyna
7. Katedra San Pedro
8. Chrystus Katedra Króla
9. Kościół Tamontaka
10. San Nicolas de Tolentino katedrare cię na Pintereście? Przypnij je!

Najpiękniejszy kościół katolicki w Luzon

1. Bazylica St. Martin de Tours

Zdjęcie Joanne Lim
Nazwany na cześć swojego klienta świętego, St. Martin de Tours, kościół ten jest rozumiany jako największy Kościół katolicki w Azji. Ten historyczny kościół, opracowany pod dowództwem Augustyńczyków, znajduje się w sercu Taal, Batangas. Poszkając się do barokowej architektury o tematyce, będziesz pod wrażeniem niesamowitego projektu z fasady, tak samo jak wnętrza. Oprócz dzwonka zobaczysz oszałamiający widok na Zatokę Balayan, a także jezioro Taal. Ma również w pobliżu mini-muzeum, a także osobliwe sklepy. Nie tylko najważniejszy kościół, ale także jeden z najpiękniejszych kościołów na Filipinach 2. National Shrine of St. Padre Pio

Zdjęcie Jason Concepcion
„Módlcie się, nadzieja, a także nie martw się”. Ta linia można postrzegać jako metodę wielbicieli fasady uroczego kościoła Pio Pio. Nazwany na cześć stygmatystycznego kapłana Capucin, PIO, ten przyjazny dla środowiska kawałek designu jest wykonany z drewna, kamienia, a także bambusa, a także ma odrobinę naprawdę niezwykłych stylów tropikalnych filipiński . Świątynia została również ogłoszona jako jeden z pielgrzymek kościołów archidiecezji Lipy w roku stulecia. Wielu wielbicieli świadczy o doskonałej sile uzdrawiającej ich zaangażowanie, a także wiarę w świętego klienta, a także dzieli się swoimi historiami o uzdrowieniu, a także cudom. Naprawdę, jest to jeden z najpiękniejszych kościołów na Filipinach.

3. Katedra Manila

Front katedralny Manila przez RIC_K / CC BY-SA 2.0
Katedra Manili lub „Mniejsza bazylica, a także metropolitańska katedra poczęcia nieskazitelnego” znajduje się w Intramuros Manila, a także przeszła różne prace naprawcze, a także przebudowy z powodu licznych trzęsień ziemi, tajfuny, wojny, a nawet ognia. Od bycia łatwą parafią, poświęconą naszej kobiecie Niepokalanego Concepcion, jest teraz rozumiana jako mama wszystkich kościołów, katedr, a także bazyliki. Katedra również służy jako miejsce spoczynku dla byłych arcybiskupów w Manili. Dobrze rozwinięta fasada, okna szklane, różne kaplice, posągi, a także ołtarze, a także rzeźby, ten romański rozwinięty projekt jest z pewnością jednym z najpiękniejszych kościołów na Filipinach.

4. Nasza kobieta z najświętszego różańca Manaoag

Nasza kobieta z manaoag sanktuarium Jeff.secondes / CC o 2,0

„Nasza kobieta z najświętszego różańca Manaoaga lub po prostu rozumiana jako„ nasza kobieta z manaoag ”jest jedną z najbardziej poszukiwanych do kościołów religijnych w Pangasinan. Oprócz bycia głównym miejscem pielgrzymkowym w FilipinachES, świątynia jest dobrze rozumiana jako „uzdrawiająca sanktuarium” z różnymi wielbicielami modlącymi się, a także szukającymi cudów. Niesamowite wydarzenia związane z naszą kobietą z Manaoag są przedstawione na malowidłach ściennych Kościoła. Podczas II wojny światowej błogosławiona lokalizacja nie została nawet oszczędzona od Japończyków. Gdy bomby zostały upuszczone wzdłuż tego obszaru, struktury kościelne zostały nieco uszkodzone, jednak z czterech bomb, ostatnia bomba spadła cudownie, nie wybuchła, ta spadła w sanktuarium. Nie tylko historyczna lokalizacja, ale także duchowa przystań, tak naprawdę jedna z najpiękniejszych kościołów na Filipinach.

5. Święci Piotr oraz kościół parafialny Pawła

Calasiao Church autor: Jun Acullador / CC By-ND 2.0

Świętych Piotr oraz Kościół parafialny Pawła, podobnie rozumiany jako Kościół Calasiao w Pangasinan, został uznany za jednego z krajowych skarbów kulturalnych przez NCCA w 2001 roku. Chociaż został poddany remoncie, jest dokładnie naprawiony z pewną zgodą NCCA . Ten kościół w stylu barokowym został wykonany z kamieni z cegieł, a także z konwencjonalnych kamieni Adobe Pangasinan. Rozumie się, że jest to jeden z najbardziej zachowanych kościołów barokowych w Pangasinan, podtrzymując jego oszałamiające wnętrza, a także fasadę. Ma również muzeum, tuż obok kościoła, zbiór starych historii, a także fakty o tym fantastycznym stworzeniu. Dobrze zachowana wspaniała, jest to z pewnością jeden z najpiękniejszych kościołów na Filipinach.

6. Kościół Barasoain

Barasoain Church by Jam A / cc by-Nd 2.0

Znany jako „Cradle of Democracy in the Wschód”, Kościół Barasoain lub nasza kobieta Mt. Carmel Parish odegrała funkcję w historii filipińskiej, ponieważ służyła jako lokalizacja pierwszej inauguracji Republiki, opracowanie konstytucji Malolos , a także zwołanie pierwszego Kongresu Filipińskiego. To miejsce religijne zostało również ogłoszone jako krajowy świątynia przez prezydenta Marcosa. Ten barokowy rozwój został delikatnie zachowany, z jego skomplikowanymi rzeźbami, starą fasadą, a także pięknymi wnętrzami. Historyczne miejsce pielgrzymki, z pewnością jeden z najpiękniejszych kościołów na Filipinach.

7. Kościół Liliw

St. John the Baptist Parish – Liliw, Laguna Picture autorstwa Yel Posadas
Kościół parafialny św. Jana Baptystów, lub dobrze rozumiany jako Kościół Liliw (również rozumiany jako Kościół Lilio), jest inspirowanym barokowym projektem, a także godną uwagi fasady stylowej czerwonej. Ten fantastyczny kościół został opracowany w epoce hiszpańskiej, a także przeszedł również rekonstrukcje z powodu katastrof, takich jak trzęsienia ziemi, a nawet pożary. Gdy wchodzisz do kościoła, białe rzeźby świętych witają cię, a także w środku, widać różne dzieła religijne, uroczystość w każdym rogu. Piękny kościół w Liliw, a także wielu z pewnością jeden z najpiękniejszych kościołów na Filipinach.

8. Kościół Paoay

Zdjęcie Michelle Caligan

Kościół św. Augustyna w Paoay, lub znacznie lepiej rozumiany jako kościół Paoay, jest tylko jednym z najbardziej znanych kościołów na Filipinach, który jest uznany za naturalny skarb kulturowy, a nawet ogłoszony jako miejsce światowego dziedzictwa UNESCO. Ten barokowy projekt trzęsienia ziemi został opracowany w 1694 r. Przez braci Augustianów, rozumianych jako jeden z najstarszych kościołów w kraju. Struktura jest wykonana z kamieni koralowych, a także cegieł, wyjątkowo dobrze zaprojektowanych, a także mieszanego stylu barokowych, gotyckich i orientalnych elementów. Aby w jakiś sposób chronić kościół przed regularnymi trzęsieniami ziemi, został on opracowany, aby oddzielić swoje wieże od kościoła, aby zapobiec zderzeniu struktur, gdy nastąpi katastrofa. Dzięki spektakularnym wzorom, pięknym krajobrazie, a także charakteru historycznym, ten kościół jest z pewnością jednym z najpiękniejszych kościołów na Filipinach.

9. Nasza kobieta z Piat Church

Zdjęcie Alberta Calvelo

Nasza kobieta z Piat Church w Cagayan została opracowana około XVI wieku, położona na szczycie wzgórza, aby było to wolne od ryzyka przed sezonowym przepełnieniem rzeki Chico. Historia mówi, że czarny obraz Maryi Dziewicy z niemowlęciem Jezusa przyniesili dominikańcy braci, a także później, opracowano małe sanktuarium na ten obraz religijny. Następnie otrzymał Lal-Lo Cagayan, a także został wprowadzony do mieszkańców. Kościół jest romańskim opracowanym architektonicznym strukturą wykonaną z czerwonych cegieł, a także wnętrz z rzeźbionymi drewnianymi sufitami obrazów historycznych. Najlepiej obok kościoła znajduje się Muzeum Piat Bazylica, z wyświetlanymi kolekcjami artefaktów bazyliki. Może być długa podróż na północ, jednak podróż jest naprawdę godna, zapewniając wielbicieli, a nawet turystów spokojny charakter, spokój, a także odnowiony duch. Naprawdę, jest to jeden z najpiękniejszych kościołów na Filipinach.

10. Kościół Daraga

Zdjęcie Michelle Caligan
Kościół Daraga, podobnie rozumiany jako nasza kobieta w kościele parafialnym wejściowym, został opracowany w 1772 r. Przez franciszkańskich kapłanów. Ten churrigueresqueStruktura w stylu barokowym jest położona na szczycie wzgórza, z dowodzącymi widokami Mt. Mayona. Fasada jest zbudowana ze skał wulkanicznych, które są obfite w tym miejscu, a także pokrycie wapna zastosowano do ochrony jej przed pogorszeniem. Kościołowi wykonano szereg prac naprawczych, stąd przegrywa jego znaczenie. Mimo to niektóre części tego starego kościoła zostały uznane za krajowe skarby kulturalne przez Muzeum Narodowe. Jest to jedna z koronującej chwały albaya architektury religijnej, z pewnością jeden z najpiękniejszych kościołów na Filipinach.

Najpiękniejszy kościół katolicki w Visayas

1. Santo Niño Bazylica

Bazylica Santo Nino (Katedra Santo Nino) autorstwa Shankara. / CC przez 2.0

Santo Niño Bazylica lub Bazylica Menore del Santo Niño w Cebuano opracowano metodę w 1565 r., Utworzoną przez braci Augustianu, ks. Andres de Urdaneta. Ten fantastyczny kościół stoi zarówno jako mama, jak i głowa wszystkich kościołów w kraju. Projekt fasady kościoła jest połączeniem muzułmańskiego, romańskiego i neoklasycznego stylu, dobrze zachowanego ze strukturą kamienia naturalnego i koloru. Kościół nie został nawet oszczędzony z katastrofy, strasznie dotknięty trzęsieniem ziemi w 2013 r., Które zdewastowało region Visayas. Jednak zarówno Belfry, jak i fasady zostały uszkodzone, a także później ponownie otworzyły się publicznie. W każdą trzecią niedzielę początku roku kościół jest pełen wielu wielbicieli, mieszkańców, a nawet turystów, aby świętować festiwal Sinulog, wydarzenie Święta Dziękczynienia dla błogosławieństw otrzymanych od świętego dziecka, Señor Sto. Niño. Muszą wizytową architekturę religijną, z pewnością jest to jeden z najpiękniejszych kościołów na Filipinach.

2. Cebu Metropolitan Cathedral

Cebu Metropolitan Cathedral przez DBGG1979 / CC o 2,0

Katedra metropolitalna Cebu, podobnie rozumiana jako metropolitalna katedra Świętych aniołów, a także św. Vitales, została uznana za diecezję w 1595 r., A później, ostatecznie stał się metropolitalną architiecezją w 1934 r. Został strasznie zniszczony przez bombardowanie, pozostawiając tylko płaszcz, fasadę, a także ściany bezpieczne, a także zostały następnie zrekonstruowane. Oprócz bycia świętym miejscem uroczystości eucharystycznych, służy ona również jako spoczynkowa lokalizacja dla biskupów Cebu, a także Clergies. Jeśli chodzi o styl, katedra jest opracowywana jako styl barokowy-roco, a także fasada ozdobionej motywami kwiatowymi, fenikami, zdjęciami św. Piotra, a także Medallionu Clamshell o najświętszym imieniu najświętszego imienia Jezus. zarówno historyczna, jak i wspólna architektura hiszpańska, naprawdę jedna z najpiękniejszych kościołów na Filipinach.

3. Kościół parafialny Simala

Zdjęcie Kaye G. Diaza

Ten kościół przypominający zamek na Sibonga, Cebu, również rozumiany jako klasztor Świętej Eucharystii, jest również sanktuarium mnichów Maryi. Jest to znacząca sanktuarium niesamowitej Virgin Mary, wybitnej strony pielgrzymkowej dla wielbicieli, którzy udzielają modlitw, życzeń, Święta Dziękczynienia, a także specjalnych petycji. W kościele zobaczysz różne świadectwa wiary, a także uzdrowienie, historie o cudach głównych wielbicieli, których pragnienia i modlitwy zostały udzielone. Nie tylko święte miejsce dla cudownych wierzących, ale także oszałamiająca struktura, z pewnością jeden z najpiękniejszych kościołów na Filipinach.

4. Katedra San Sebastian

Katedra San Sebastian to stuletnia katedra Negros Occidental, wbudowana w 1876 r., A także uważana za siedzibę rzymskokatolickiej diecezji Bacolod. Ten barokowy projekt został opracowany przy pomocy wierzących regionalnych, zgłoszony do pomocy w budowie, podnosząc kamienie, a także cegły, a nawet przyczyniło się do kościoła niektóre nieruchomości. Katedra została nazwana na cześć wczesnego chrześcijańskiego świętego, a także męczennika, San Sebastian, z posągiem umieszczonym na ołtarzu głównym, z dwiema strzałami przebitych jego ciałem, a także jedną strzałą na szyi. Jest świętym klientem łuczników, sportowców, a także świętej śmierci. Ekran nie tylko fizycznej wielkości, ale także święta lokalizacja rozwinięta zarówno z wiarą, jak i oddaniem, jest to z pewnością jeden z najpiękniejszych kościołów na Filipinach.

5. Kościół parafialny św. Anny

Zdjęcie Alberta Calvelo

Kościół parafialny św. Anny, lub znacznie lepiej rozumiany jako „Kościół Molo”, został opracowany w 1831 r., A także jest jedynym gotyckim kościołem na Filipinach, poza Manili. Uważa się, że jest to miejsce dziedzictwa w dzielnicy Molo, a także jest bardzo dobrze zrozumiane jako „Kościół kobiet/feministyczny” za posiadanie 16 posągów kobiecych świętych wzdłuż głównej przejścia Kościoła. Ten niezwykły kościół jest wykonany ze skał koralowych, przymocowany moździerzem wykonanym z białek zmieszanych z piaskiem. Podobnie jak inne stare kościoły, przetrwało

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *