Posted: 8/26/2019 | August 26th, 2019

When I started my nonprofit foundation for discovering as well as youth travel education (FLYTE), my goal was to make worldwide travel available to low-income youth across the country, who are extremely passionate as well as wise however would never have the chance to travel abroad otherwise.

Earlier this year, we increased $15,000 to send a group of youngsters from visualize Academy to Colombia.

Located in Oakland California, visualize Academy utilizes an ingenious project-based discovering design to guarantee that its trainees — the majority of whom online below the hardship line — are prepared for post-secondary education as well as beyond. (Most are first-generation immigrants as well as will be the very first in their household to go to college.)

Last month, they returned from their interesting trip to the country so I wished to share a few of what they did as well as learned, so you can see what your support accomplished. For many of the students, it was their very first time in one more country and, needless to say, it had a huge effect on them.

Our group started in Bogotá, where they climbed to the top of Cerro de Monserrate as well as explored Plaza Bolívar, where Jeremy, the instructor leading the trip, provided a cross-curricular lecture about Simon Bolívar, Colombia’s history during the medication cartel years, as well as the design around them. They likewise went on a street art trip led by two regional artists, on which they discovered all about art methods as well as the political climate that prompted numerous of the pieces that they saw.

The trainees instantly started seeing commonalities between Oakland as well as Colombia. Darrilyn, a fifteen year old sophomore, remarked that this trip, her very first time out of the country, “changed my perceptions as well as preconceived notions of Colombia a lot, as well as I saw that it’s much more like house than I previously myśl.” She likewise “really delighted in this walking trip since I like art as well as I like graffiti since it’s unconventional art as well as it tells the story of a person.”

Afterward, the group headed to Cartagena. They got a ideal introduction to the city on a walking trip with our partner, Context Travel, during which they discovered a great deal about Cartagena’s history as a port for enslaved people. This resonated with the students, who stressed exactly how essential it was for much more people to have this knowledge. Kai, whose new passport got its very first stamp on this trip, had the realization that “when people believe about Latin America, they frequently don’t believe about people of African descent.”

Myani, who’s 17 as well as just graduated from visualize Academy, was similarly moved: “It’s inspiring in a method since even though our ancestors were enslaved, they made the city what it is. You can see their value to the community. even though there’s an oppressive connotation, since they were enslaved, flip it as well as make it a powerful lesson. Make it your own: My ancestors developed this city.”

On top of all this, the trainees immersed themselves in Colombian cuisine by taking a street food trip with Cartagena Connections. They tried whatever from ajiaco as well as arepas to bandeja paisa, mango biche, as well as a bubble gum soda.

One of the highlights of the trip was going to Cartagena’s Barrio San Francisco with Alex Rocha from Experience genuine Cartagena, whose trips are developed to make deeper connections with the marginalized neighborhoods of Colombia. (Alex’s business likewise operates as a social enterprise, as well as so the proceeds fund an after-school program for the regional community.) Our trainees had an chance to link with a few of these youth with activities like drawing, dancing, as well as soccer, in addition to with truthful conversations about their shared experiences.

Aliza, a sophomore as well as president of the trainee council who had never left the us before, felt that this was the highlight of her trip since she was able to “see the youngsters as well as comprehend their atmosphere as well as exactly how they online every day.” Jany, who is seventeen as well as served as the de-facto translator for our Spanish-speaking parents, showed on exactly how the youngsters she satisfied “make the very best out of what they have. They’re grateful as well as humble as well as always try to discover something positive.”

Tayvion, a 14-year-old who likewise was traveling abroad for the very first time, had a deep conversation with one of the Colombian youngsters about authorities brutality. When Tayvion asked if they had guns, his new buddy replied, “Yes, however they never shoot.” having drawn parallels as well as distinctions with his own community, Tayvion shared his devastating realization: “It made me believe about how, for officers in the U.S.,Ich pierwszym instynktem jest strzelanie. ” (Dla mnie jest to niefortunne stwierdzenie pochodzące od młodego, a także pokazuje, że wiele władz przemoc jest codzienną prawdą dla wielu ludzi w tym kraju).

Podczas całej tej podróży grupa brała udział w codziennych refleksjach. Dzielili się swoimi doświadczeniami, odkryli od siebie nawzajem, a także związali się z tym, jak zmienili się podczas podróży.

Joshua, student drugiego roku, który nigdy nie opuścił Kalifornii przed tą podróżą, stwierdził, że najważniejsze lekcje, które odkrył, to: „Nie bierz tego, co masz za pewnik. Nie bój się wypróbować nowych rzeczy. Wreszcie, nie bój się odkryć o nowych ludziach ”.

Waldo, który jest juniorem, podzielił się tym: „Powinniśmy być otwarci na inne kultury, a także ludzi, ponieważ możemy odkryć pewne podobieństwa między nami, a ich. Nie powinniśmy oceniać ludu ani kultury opartej tylko na ich przeszłości ”.

Te nowe doświadczenia nie tylko zmieniły ich sposób myślenia, ale także sprawił, że stażyści wierzyli w swoją przyszłość, jak i cele. Yasmeen powiedział nam: „Mam wiele marzeń. W Stanach Zjednoczonych jest tak wiele korzyści, a także nie zamierzam marnować czasu. Powinienem podróżować znacznie więcej, a także odkrywać różne kultury. ”

Oprócz zrozumienia, które zyskała, Veronica podzieliła się, że jej „cele mają pomóc mojemu sąsiedztwu w wszelkiego rodzaju pracy, którą wykonuję. Uważam, że ta podróż pomoże mi to osiągnąć, ponieważ zdałem sobie sprawę, jak bardzo podobna jest moja okolica z sąsiedztwem Cartagena. Możemy korzystać z innych miast z różnych krajów, aby pomóc sobie nawzajem w problemach, które przechodzimy ”.

Podobnie, Ronald, stażysta, który był podekscytowany przekazaniem swoich doświadczeń ze swoją macochą (który pochodzi z Kolumbii), powiedział, że „ta podróż sprawiła, że ​​jestem otwarty na różne kultury, a także sugeruję solidarność w dzielnicach w Oakland”.

I w cytacie, który szczególnie kocham, Darrilyn stwierdziła o swoim czasie w Kolumbii: „Moje naprawdę nadzieje, a także marzenia mają być zarówno analitykiem politycznym, jak i podróżowanie po świecie. Ta podróż pokazała mi, że nie ma zmartwień. ”

Właśnie dlatego Flyte istnieje: produkować chwile, a także takie lekcje dla stażystów, aby mogli zobaczyć świat poza granicami, a także wielkie.

Doświadczenia, których te stażyste mieli w Kolumbii, pozostawiły na nich niezatarty ślad. Wielu z nich nigdy nie było w samolocie przed podróżą do Kolumbii. Nie tylko odkryli o kulturze, a także o historii jeszcze jednego kraju, ale również odkryli dokładnie, w jaki sposób okolica może wzrosnąć w czasach przeciwności.

W ostatnich dniach podróży stażystowie zaczęli planować dokładnie, w jaki sposób zamierzają podjąć akcję z powrotem do domu. Jedną z ich koncepcji było wyprodukowanie muralu, podobnie jak te, które widzieli w Kolumbii, poinformowanie innych o tym, jak Oakland nadal pokonuje swoje zmagania.

Z powodu tej podróży młodzież ma teraz większe zrozumienie świata, a także moc, którą każdy musi zmienić na lepsze.

***
I tak, nasz cel trwa!

Chcę podziękować za pomoc, aby tak się stało! Całą sieć namiętnych osób i firm prowadzi jedną z tych podróży, a także chcieliśmy świętować kilku naszych partnerów, którzy sprawili, że ta podróż była tak niezapomnianym doświadczeniem dla naszych uczniów:

World Nomads, które przyczyniły się do całego naszego ubezpieczenia podróży. Zrozumienie, że mieli nas objęty wszelkiego rodzaju nieprzewidzianymi okolicznościami, takimi jak zagubiony bagaż, zapewniło nam taki spokój.

Seian Hostel w Cartegena za oferowanie wycieczek, a także śniadanie dla stażystów całkowicie bezpłatnie.

Javier z Myght Travel, który dokonał zniechęcającego procesu rezerwacji lotów dla grupy 20+, zarówno płynne, a także bezstresowe.

Podróż kontekstowa, która poradziła sobie z nami, aby stworzyć unikalne, wciągające doświadczenia (ze zniżką!) Dla naszych uczniów.

Alex Rocha z doświadczenia prawdziwej Cartageny za otwarcie swojej okolicy dla nas, a także zaoferować nam głębokie połączenie z fantastycznymi ludźmi z Barrio San Francisco.

BluffWorks, jeden z naszych najnowszych partnerów biznesowych, który pokrył koszty trzech stażystów, aby odbyć tę podróż w całe życie.

Allyson oraz zespół z Wikihow, który podkreślił nas na swojej platformie, a także sponsorował jednego stażystę podczas tej podróży.

Światowa Akademia TEFL, za wnoszenie 50% dochodów z instrukcji obchodów filmu za granicą.

Lo & Sons, za dopasowanie darowizn podczas naszej niezwykle udanej kampanii #GivingTuesday, a także dzielenie się naszą historią z publicznością.

Lia z użytecznej Wanderlust, która zapłaciła własną metodę, aby dołączyć do podróży, a także złapała tak wiele niesamowitych zdjęć, jak i filmów. Podczas podróży była również twórcą opowiadań IG Flyte! Podoba nam się to, jak mogła złożyć doświadczenie uczniówW tak autentyczny, potężny, a także nieinktywny sposób.

Wreszcie, jednak zdecydowanie nie najmniej, wiele podziękowania dla niezliczonych, które przyczyniły się do Flyte. Twoja hojność przez lata wysłała 70 stażystów na zmieniające życie podróży za granicą. Efekt tych podróży wykracza poza tylko tę młodość. Ponieważ z was fala pozytywnej modyfikacji będzie falować ze swoimi dzielnicami, a także ze światem. Po tym, jak zajmują prowadzenie, rozumiem bez pytania, że ​​nasza przyszłość jest jasna. Podziękujcie wszystkim za to, że zrobił tak niezmienny wpływ!

Gdy świat rozwija ściany, pomagamy je zerwać, a także pokazujemy nowe pokolenie, że jest o wiele więcej, co nas łączy niż rozdzierają łzy.

Jeśli chcesz odkryć znacznie więcej o Flyte, a także dokładnie, jak możesz pomóc wysłać znacznie więcej stażystów za granicą, kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Zarezerwuj swoją podróż: sugestie logistyczne, a także sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Znajdź niedrogi lot, korzystając z Skyscanner. To mój preferowany silnik przeglądania, ponieważ wyszukuje witryny, a także linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze rozumiesz, że nie ma żadnego kamienia.

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, skorzystaj z Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów, a także hoteli.

Nie pamiętaj o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie ubezpieczeń podróży zabezpieczy Cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą, a także odwołaniem. To obszerne bezpieczeństwo w sytuacji, wszystko idzie nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moja preferowana firma, która oferuje najlepszą usługę, a także wartość:

Bezpieczeństwo (najlepsze dla wszystkich)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie ewakuacji)

Gotowy do zarezerwowania podróży?
Sprawdź moją stronę zasobów, aby uzyskać najlepszą firmę do wykorzystania podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam podczas podróży. Są najlepszymi w klasie, ponieważ nie możesz się pomylić, korzystając z nich podczas podróży.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *