Ostatnia aktualizacja: 2/2/2020 | 2 lutego 2020

Bangkok może być przytłaczającym miejscem dla turystów, a także jest przedstawiony w wielu zachodnich filmach jako obskurnych, szorstkich, a także intensywnych, z dzikim życiem nocnym, a także niekończącym się ruchem.

Większość odwiedzających nie zostaje tam długo, jednak jeśli jesteś cierpliwy, a także zaczynasz odsprzedawać warstwy, znajdziesz złożone, urocze miasto pełne kilku najbardziej przyjaznych, a także najbardziej przemyślanych ludzi Zawsze satysfakcja (Tajlandia nazywa się krajem uśmiechów z jakiegoś powodu!), A także smacznym jedzeniem ulicznym.

Ale czy Bangkok jest wolną od ryzyka miejsce do odwiedzenia?

Podobnie jak każdy rodzaj głównego miasta, musisz być czujny, a także świadomy swojego otoczenia, jednak jest to dość bezpieczne, a także niebezpieczeństwo poważnego ryzyka jest wyjątkowo niskie (chyba że jesteś tak samo nielegalny). Najprawdopodobniej napotkasz małe oszustwa zaprojektowane, aby uzyskać od ciebie kilka dodatkowych dolców (więcej o tym później).

Oto kilka metod pozostania dodatkowym wolnym od ryzyka w Bangkoku:

1. Bądź czujny jako pieszy.
Ruch w Bangkoku jest chaotyczny – wiele motocykli uruchomi czerwone światła, a nawet jeździ po chodnikach! – Więc zawsze jest to świetna koncepcja, aby zachować ostrożność podczas przecinania ulic, a także spacery po mieście. Spójrz zarówno na metody, jak i pozostań czujni. (I pamiętaj, że jeżdżą po lewej stronie drogi (strona brytyjska), więc pamiętaj, aby spojrzeć i zachować czujność!

2. Zabierz ze sobą kserokopię swojego paszportu.
Jest to oczywiste dla każdego, kto podróżuje za granicą. Umieść swój prawdziwy paszport w Lockbox dostarczonym przez hotel lub hostel, a także przynieś kserokopię lub wersję cyfrową na telefonie lub w e -mailu.

3. Nigdy nie zostawiaj drinka bez opieki.
To jeszcze jedna uniwersalna wskazówka bezpieczeństwa. Napoje mogą być wzbogacone w dowolnym momencie, więc zawsze trzymaj swoje blisko lub przekazać je komuś, komu ufasz, jeśli będziesz wymagać.

4. Nie bierz ani nie akceptuj żadnych narkotyków rekreacyjnych.
Tajlandia ma ścisłą politykę bez narodu; Każdy, kto przyłapał się na użyciu lub przyniesieniu niezgodnych z prawem substancji, pójdzie do więzienia lub w nietypowych przypadkach otrzyma karę śmierci.

5. Nie mów o rodzinie królewskiej.
Zgodnie z prawem Lèse Majesté nie przeszkadza ci negatywnie mówienie o królu, a także o rodzinie królewskiej. Jeśli zostaniesz przyłapany na obrażaniu monarchii, zostaniesz skazany na 3–15 lat więzienia. Inne kraje mogą mieć prawa Lèse Majesté, jednak egzekwowanie prawa Tajlandii jest najsurowszym na świecie. Z biegiem lat ludzie zajmowali się zarzutami Lèse Majesté za drobne przestępstwa: dama, która użyła Blacka w urodziny króla, facet, który kpił z psa króla w Internecie, a także osób, które lubiły posty na Facebooku dotyczące króla, to Wymień kilka.

Niezbędne jest publicznie omówienie króla lub królewskiego gospodarstwa domowego lub z mieszkańcami, lub poradzisz sobie z głównymi konsekwencjami, przed którymi nie będzie cię ochrona ubezpieczenia podróży na świecie!

6. Kup ubezpieczenie podróży.
Nikt nie chce uwierzyć, że coś nie jest nie tak, jednak przygotowanie się, a także kupowanie ubezpieczenia podróży to coś, co robię przed każdą podróżą. Powinieneś mieć go za każdym razem, gdy podróżujesz, jednak w kraju, w którym drobna kradzież i oszustwa są niestety nieco bardziej powszechne, jest to dodatkowe ważne. Oprócz oczywiście jest to również ważne dla pokrycia wszelkiego rodzaju medycyny lub innej sytuacji awaryjnej, które możesz napotkać. Bądź mądrym podróżnikiem – kup ubezpieczenie podróży.

Sugerujemy World Nomads dla podróżników poniżej 70 roku życia, a ubezpieczenie mojej podróży jest najlepszą opcją dla podróżników powyżej 70 lat.

Aby uzyskać więcej informacji na temat ubezpieczenia Tarvel, sprawdź te posty:

Co naprawdę obejmuje ubezpieczenie ubezpieczeń podróży?

7 najlepszych branży turystycznej w 2019 roku

Jak kupić najlepsze ubezpieczenie podróży

Jak zapobiegać oszustwom w Bangkoku

Bangkok jest na ogół wolny od ryzyka zarówno dla podróżników, jak i turystów, jednak jest to również niezwykle gorączkowe. Drobna kradzież (w tym chwytanie worków) jest najbardziej typowym rodzajem przestępstwa, z jakim się zmierzysz. Ponadto niektórzy ludzie spróbują cię zerwać, w tym taksówkarze, którzy odmawiają włączenia liczników. Unikanie oszustw związanych z podróżami wymaga dużo typowego sensu, a także zdrowej dawki podejrzeń. (Sprawdziłem także tę publikację na temat oszustw związanych z podróżą, aby uniknąć.)

Oto dwa najbardziej typowe oszustwa, które są świadome:

Oszustwa taksówek: Wskakujesz w taksówkę, a także rozpoznajesz, że licznik nie działa. Wspominasz o tym kierowcy, a także ich odpowiedzią jest to, że miernik jest „zepsuty”, a także cytuje cię, który jest skandalicznie wysoki. Możesz też zauważyć, że miernik działa jednak taryfę rośnie tak szybko, jak pociąg w Japonii.

Aby zapobiec temu oszustwowi, wykonaj badanie, a także uzyskaj koncepcję tego, ile podróży powinna kosztować z hostelu lub personelu hotelowego, zanim przeżyje taksówkę. Z mojego doświadczenia wynika, jeśli taksówkaa także odkryć kogoś, kto włączy licznik. (Idealnie, użyj tylko taksówek z licznikami roboczymi.)

Jeśli licznik wygląda tak, jakby wznosi się niezwykle szybko, poproś kierowcę o zatrzymanie się i natychmiast wyjdzie.

Kolejną okolicznością, którą możesz napotkać, jest taksówkarz „wyruszająca na malowniczą trasę”. Siedzisz w ruchu ulicznym, a taksówkarz zarabia pieniądze na Twój koszt. Mamy online w dobie technologii, więc jeśli jesteś podejrzliwy wobec trasy kierowcy, wyciągnij smartfon, a także wykorzystaj Mapy Google, aby odkryć najszybszą metodę docelową. (Jeszcze lepiej, odkryj optymalną ścieżkę z wyprzedzeniem.)

Nie wahaj się pokazać telefonu kierowcy, a także zdecydowanie nalegaj na wybranie tej trasy. Pobierz mapę miasta wykorzystującą Mapy Google lub Maps.me, aby zawsze uzyskać dostęp do niego offline.

Jeśli skończysz z słabą taksówką, zrób zdjęcie identyfikatora/rejestracji kierowcy, a także zgłoś go do Tajlandzkiej Rady Turystycznej. Jak zawsze, zawsze używaj tylko oficjalnych taksówek.

Witryna turystyczna jest „zamknięta”/Tuk-Tuk Oszustwo: jest to najprawdopodobniej najbardziej typowe oszustwo w Bangkoku. Odwiedzając atrakcje turystyczne, zwykle wokół Wat Phra Kaew, Wielkiego Pałacu lub Wat Arun, ktoś przychodzi losowo, jak ty, a także stwierdzi, że lokalizacja jest zamknięta na specjalną ceremonię lub na godzinę lunchu. Następnie ta nadmiernie praktyczna prywatna zaoferuje zabranie do otwartych miejsc. Podczas zwiedzania atrakcji kierowca zabierze Cię do sklepu z klejnotami, sklepem z pamiątkami lub krawca, w którym otrzymują prowizję.

Kilka godzin później kierowca zmniejszy cię w oryginalnym miejscu, gdy jest „ponownie otwarty”, a także do tego czasu zdałeś sobie sprawę, że strona była otwarta przez cały czas – byłeś w niewłaściwej części budynku .

W tym miejscu wchodzą twój wielki zmysł, a także pewność siebie. Zapobiegaj rozmawianiu z tymi mieszkańcami, lub mocno stwierdzić „nie podziękowania”, a także odejść. Lub odkryj podstawowe wejście lub licznik biletów, a także przekonaj się sam!

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że większość atrakcji nie zamyka się na lunch – zamyka się na dzień. Przed wyjazdem sprawdź godziny działania, więc rozumiesz, czego się spodziewać – otwarcie, a czasy zamknięcia są prawie zawsze oferowane online.

FAQ na temat bezpieczeństwa w Bangkoku

Poniżej znajduje się lista kilku typowych problemów, jakie mam bezpieczeństwo w Bangkoku, dzięki czemu możesz być znacznie lepiej przygotowany na podróż!

Czy jedzenie uliczne jest bezpieczne?
Tak, absolutnie! Bangkok zastanawia się nad funduszami na świecie ulicznym świata, a także nie odkryjesz braku straganów sprzedających smaczne regionalne potrawy na każdym rogu. Utrzymując to, jeśli jest coś, co nie zapachu lub wygląda „koszerne”, może być najlepsze, aby uniknąć. Jeśli sprzedawca uliczny ma klientów regionalnych, zwykle możesz ufać, że jest bezpieczny. Dziel

Czy woda z kranu jest bezpieczna?
Według Bangkok Metropolitan Watworks Authority jest zgodny z wymogami Światowej Organizacji Zdrowia i Wellness w zakresie zapewniania bez ryzyka wody pitnej dla ludności. Jednakże, chociaż woda jest traktowana w roślinach, rury, z którymi podróżuje, mogą być wyjątkowo stare, a także brudne, co może prowadzić do zanieczyszczenia. Miejscowi zwykle gotują wodę z kranu przed jej wypięciem, lub kupią wodę butelkowaną. Użyj sterypenu lub życia, aby upewnić się, że woda jest wolna od ryzyka do picia. Przynieś także recyklingową butelkę z wodą, aby zmniejszyć zużycie tworzyw sztucznych.

Czy taksówki są bezpieczne?
Taksówki są wolne od ryzyka, a także niedrogie, a także moją ulubioną metodę poruszania się po mieście. Jednak od czasu do czasu natkniesz się na oszustwo miernika lub „scenicznej trasy”. Kiedy wsiadasz do taksówki, zawsze sprawdź, czy ma on pracujący licznik, a także zgadzam się na ścieżce przed rozpoczęciem podróży. (Jeśli sprawdziłeś sekcję o oszustwach Taxi powyżej, będziesz gotowy na tego rodzaju sytuację.)

Czy Bangkok jest wolny od ryzyka dla podróżników solo?
Bangkok jest wolny od ryzyka dla podróżników solo, a także doskonałego pierwszego miasta do podróży solo. Jeżdżę tam przez ostatnie 15 lat, a także rzadko napotykałem wszelkiego rodzaju problemy.

Istnieją jednak obszary Bangkoku, które dotyczą imprez i picia, a także największe incydenty, gdy ludzie są pijani i głupi. Nie daj się tak dobrze upić. Podobnie zapobiegaj niezgodnym z prawem substancji na wszelkich kosztach – Tajlandia jest bardzo, wyjątkowo surowa w przypadku narkotyków, a także będziesz spieprzyć, jeśli zostaniesz złapany. Zawsze ufaj swojemu instynktowi; Jeśli nie robisz tego w domu, nie rób tego, gdy jesteś w Bangkoku.

Czy Bangkok jest wolny od ryzyka dla kobiet podróżnych?
Solo podróżnicy powinni odczuwać wolne od ryzyka zwiedzanie miasta. W Bangkoku jest niezwykle proste, aby zadowolić innych podróżników, zwłaszcza kobiet. Niektóre środki ostrożności, a także planieIng są jednak w porządku: zawsze masz pobraną mapę, a także aplikację do tłumaczenia, abyś mógł odkryć swój dom metody lub poprosić o pomoc, jeśli wymagasz tego. Nie obnażaj się z żadnymi kosztownymi, a także zapobiegaj zabraniu taksówek w nocy. Jeśli nadal martwisz się gdzieś, poproś o dołączenie do grupy w hostelu; Grupy rzadziej są ofiarami oszustów lub kradzieży, a także w ten sposób poczujesz się bezpieczniej.

Oto kilka praktycznych postów na temat bezpieczeństwa napisanych przez naszych solo kobiet -ekspertów podróży:

Jak pozostać wolnym od ryzyka jako pojedyncza podróżniczka

8 mitów o solowej podróży kobiet obalali

10 typowych obaw związanych z podróżami solo

***
Bangkok ma energię elektryczną, a także z niekończącą się dostawą rzeczy do zobaczenia, jak i zrobienia, nigdy się nie nudzisz. Na koniec zacząłem lubić miasto, kiedy zrozumiałem to poza świątyniami, a także typowymi miejscami turystycznymi. Kiedy odkryłem ukryte rynki, a także niesamowite stragany uliczne odwiedzane tylko przez mieszkańców, skończyłem się dobrymi przyjaciółmi z mieszkańcami, a także dokładnie, jak dokładnie działał Bangkok, zrozumiałem, dlaczego ludzie tak bardzo to lubili.

Jak każdy rodzaj głównego miasta, Bangkok obejmuje sprawiedliwy udział oszustów, a także niesfornych kierowców. Jeśli jesteś zarówno mądry, jak i czujny, zaufaj swoim instynktom, a także przestrzegać tego przewodnika bezpieczeństwa, będziesz mieć niezapomniane wrażenia, zachowując bezpieczeństwo.

Zdobądź dogłębny przewodnik dla planu budżetowego w Bangkoku!

Mój szczegółowy 80-stronicowy przewodnik jest wyprodukowanych podróżników planów budżetowych, takich jak Ty! Wycina puch odkryty w innych przewodnikach, a także dochodzi bezpośrednio do praktycznych informacji, które wymagają podróżowania po Bangkoku. Odkryjesz sugerowane trasy, a także budżety, metody oszczędzania pieniędzy, zarówno na temat, jak i nie na pokładzie, a także restauracje, nie turystyczne restauracje, rynki, bary, wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, a o wiele więcej! Kliknij tutaj, aby odkryć więcej, a także uzyskać kopię już dziś!

Zarezerwuj podróż do Bangkoku: Wskazówki logistyczne, a także sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Użyj Skyscanner lub Momondo, aby odkryć niedrogi lot. Są to moje dwa preferowane silniki przeglądania, ponieważ przeglądają strony internetowe, a także linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze rozumiesz, że żaden kamień nie został obrócony. Zacznij od Skyscanner Najpierw, ponieważ mają największy zasięg!

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld, ponieważ mają one największe zapasy, a także najlepsze oferty. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, skorzystaj z Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów, a także niedrogich hoteli. Moje preferowane lokalizacje do pozostania to:

Lub d Bangkok Silom

Golden Mountain Hostel

Mad Monkey

Jeśli szukasz więcej lokalizacji do pozostania, oto moje preferowane hostele w Bangkoku. O ile zastanawiasz się, w jakiej części miasta pozostać, oto moja społeczna awaria Bangkoku!

Nie pamiętaj o ubezpieczeniu podróży
Ochrona ubezpieczeniowa podróżna ochroni cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą, a także odwołaniem. To kompleksowe bezpieczeństwo w sytuacji, wszystko idzie nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moja preferowana firma, która oferuje najlepszą usługę, a także wartość:

Skrzydło bezpieczeństwa (dla wszystkich poniżej 70)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie repatriacji)

Szukasz najlepszego biznesu do zaoszczędzenia pieniędzy?
Sprawdź moją stronę zasobów, aby uzyskać najlepszą firmę do wykorzystania podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam, aby zaoszczędzić pieniądze, gdy jestem w drodze. Zaoszczędzą Ci pieniądze podczas podróży.

Chcesz więcej informacji na temat Bangkoku?
Pamiętaj, aby zobaczyć nasz solidny przewodnik do miejsca docelowego w Bangkoku, aby uzyskać jeszcze więcej wskazówek dotyczących planowania!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *