, cóż, nie było na liście największych hitów w moim życiu, ale z nadchodzącymi urodzinami i synem ukończącym college’u nie mogłem oprzeć się możliwości pływania z rekinami wielorybów Niedawna wycieczka prasowa do Cancun.

Nasza łódź z Solo Buceo dołączyła do innych, czekając, by zauważyć rekiny wielorybów.

Naprawdę? „Swim With Whale Sharks” było tym, co powiedział na trasie na dzień po wycieczce „pływanie z delfinami”. Brzmiało równie nieszkodliwy. A ludzie PR są znani jako bardzo ostrożni, aby nie szkodzić mediom podczas tych podróży.

Opis trwał: „Rekin wielorybów jest największą rybą w oceanie; Mogą rosnąć do 60 stóp (18 metrów) długości. Rekin wielorybów preferuje wody ciepłej temperatury powierzchni, na obszarach, w których występują upklanie się chłodniejszej wody bogatej w składniki odżywcze – warunki te sprzyjają kwitnienia planktonu, na których karmią się rekiny. ”

Ok. Byłem grą, podobnie jak Christy, Lucas, Kim, jej córka Sadie, Gina, Adriana i Cessie. O godzinie 6:30 zaczęliśmy chwycić dramaminę; Dobrze też. Furgonetka sprowadziła nas do Solo Buceo, lokalnego sklepu nurkowego, w którym Tiburon Ballena, Observo, No Toco! była wiadomość.

Rekin wielorybów spotyka się w stylu Meksyku

Po szybkiej orientacji ich zespołu, nasz przewodnik Nicos złapał sprzęt i poprowadził nas do łodzi prędkości. Polowanie, prowadzące od 1,5 do 4 godzin, było włączone. Zamierzaliśmy znaleźć, gdzie spędzają czas rekinów wielorybów, i dołączyliśmy do nich na Karaibach.

Nie sądzę, żeby ktokolwiek naprawdę wierzył, że tak naprawdę będzie pływać z rybami o długości 60 stóp.

Spadaliśmy obok kapsuły delfinów szukających białych czapek… potem – polegający na Isli Majeres… wszyscy obserwowali ogromną drewno zielonego żółwia morskiego… większość pracowała nad naszymi opaleniami… to z pewnością wystarczyło na jeden dzień wakacyjny.

Jestem pewien, że wszyscy potajemnie zakładaliśmy, że rekiny nigdy nie zostaną znalezione.

Nagle na horyzoncie nasz kierowca zauważył inne łodzie. Podciągnęliśmy… Roj z płetwami przypominającymi szczęki natychmiast krążące naszą łódź. Nicos dystrybuował kamizelki ratunkowe, płetwy, maskę i nurkę i wskazał na mnie: „Ty! Pływać?” on zapytał. “Chodźmy.”

Ani jeden, aby utrzymać grupę, i chętnie wypróbować wodoodporną kamerę GoPro, którą recenzowałem, poszedłem.

I to było niebiańskie. Mój film GoPro może dać ci tylko smak tego doświadczenia.

Niesamowite, wartościowe, być może zmieniające życie-jak? Mam teraz ogromny szacunek dla stworzenia, którego nigdy nie znałem współistniejące na mojej planecie. Te dziesiątki rekinów wielorybów wydawały się niesamowicie bezinteresowne w nas, ale byliśmy nimi zafascynowani.

Obserwując, jak leniwie pływają, starając się nie przeszkodzić, cofając się, gdy przypadkowo uderzyliśmy w siebie, podziwiając małe zjadacze alg, którzy jechali na plecach podczas karmienia… 10 minut, które spędziłem poniżej, było ekscytujące.

Możesz też pływać z rekinami wielorybów.

Solo Buceo (855-980-6736) znajduje się w Real Inn Hotel, Cancun Mexico. Robią to (i prowadzą wycieczki nurkowane itp.) Od lat 90. Pływanie z snorkelingiem rekinów wielorybów trwają podczas sezonu migracyjnego od czerwca do września tych majestatycznych stworzeń. Koszt wynosi 159 USD za osobę, z wyprzedzeniem zarezerwowanym online. Nasz przewodnik Nico powiedział, że dzieci w wieku 10 lat mogą to zrobić, ponieważ w grę wchodzi tylko nurkowanie (i pewność siebie). Chodzi głównie o masę ciała, więc rodziny z większymi i odważniejszymi młodszymi dziećmi powinny się skontaktować.

Nie czekaj, aż będziesz w moim wieku. po prostu to zrób.

Dzielić

Ćwierkać

Szpilka

Drogi czytelniku: Ta strona może zawierać linki stowarzyszone, które mogą zdobyć prowizję, jeśli klikniesz i dokonasz zakupu. Na nasz niezależny dziennikarstwo nie ma wpływu żadnego reklamodawcy ani inicjatywy komercyjnej, chyba że jest on wyraźnie oznaczony jako treść sponsorowana. W miarę zmiany produktów podróży pamiętaj, aby potwierdzić wszystkie szczegóły i być na bieżąco z bieżącymi wydarzeniami, aby zapewnić bezpieczną i udaną podróż.

Kontynuuj czytanie

Artykuł prev
Artykuł prev
Disney Springs Hotels Discount Orlando Stawki

Komentarz do tego artykułu Anuluj odpowiedź

Zapisz moje nazwisko, e -mail i stronę internetową w tej przeglądarce następnym razem, gdy komentuję.

Δ

Ta strona wykorzystuje AKISMET do zmniejszenia spamu. Dowiedz się, jak przetwarzane są dane dotyczące komentarzy.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *