Uncategorized

Czy powinieneś podróżować z grupą wycieczkową, przewodnikiem, czy też nie?

Istnieją trzy główne sposoby podróży: z grupą wycieczkową, z tyłu, a także przewodnikiem lub, niezależnie. Tutaj wyjaśnimy różnice między trzema opcjami, a także profesjonalistami, a także wadami każdej formy podróży.

Podróżowanie z grupą wycieczkową.

Dla niektórych wyjechanie na wycieczkę z przewodnikiem jest idealne. Dzięki tego typu podróży nie ma z twojej strony niewiele planowania, wszystko jest dla Ciebie skonfigurowane, a także wszystko, co musisz zrobić, to się pojawić. Możesz spotkać się z miłymi zagranicznymi podróżnikami, a także po drodze nawiązywać nowe przyjaźnie. Prosty i łatwy.

Wyjazd z przewodnikiem zwykle oznacza, że ​​będzie z tobą wielu innych podróżników, a także wszyscy przejdziecie od wzrokiem do wzroku. Lunch jest zwykle w ustalonej restauracji, a pozycje menu prawdopodobnie zostaną już wybrane.

Twoje koszty wycieczki obejmują transport prywatny, opłatę przewodnika, a także lunch. Wszystkie z nich będą za zawyżonym kosztem. Przewodnik spodziewa się fajnej wskazówki, a także jeśli masz kierowcę, zwykle spodziewa się również dodatkowych pieniędzy.

Bardzo prosty sposób na podróż! Chińska grupa wycieczek „Wędrówka” do tarasów ryżowych Smoka w Guilin w Chinach

Dla nas wyruszenie na wycieczkę jest ostatecznością. Kiedy pojawiasz się na widoku lub wiosce jako ogromna grupa zagranicznych twarzy, bardziej prawdopodobne jest, że odstraszasz lokalnej ludności niż ich przychodzić, a także rozmawiać z tobą.

Ponadto, przy tak wielu ludziach, trudno jest mieć jakikolwiek czas jeden na jednego z przewodnikiem, aby dowiedzieć się o swoim życiu, a także kulturze. Okazuje się, że podróżni zawsze rozmawiają między jednym o swoim życiu osobistym, w poprzednich krajach, w których byli, a także tam, gdzie idą.

Wspaniale jest poznawać ludzi o podobnych poglądach, a także rozmawiać o podróżach, jednak wolimy to robić wokół stołu w hostelu, a nie, gdy odkrywamy nowy kraj, wolelibyśmy porozmawiać z mieszkańcami!

Wyjazd na wycieczkę, a także prowadzenie przewodnika to dwie różne rzeczy…

Posiadanie przewodnika może być doskonałym doświadczeniem.

Niektóre z naszych najlepszych momentów były tylko z naszym dwojem, a także naszym przewodnikiem. Przejechaliśmy pustynie Indii na wielbłąda, cieszyliśmy się spokojem białej pustyni w Egipcie, odwiedziliśmy sierociniec, a także kościół w Mozambiku, a także poszliśmy na wiejskie spacery w Indonezji. Wszystkie te doświadczenia miały tylko z nami dwoma, a także przewodnikiem.

Tak, nadal musieliśmy uiścić opłatę przewodnika, a także napiwek na końcu, jednak warto było. Mając kogoś, kto by nam pokazał bez „grupy turystycznej”, mogliśmy nie tylko dowiedzieć się zarówno o zabytkach, jak i okolicy, ale także mogliśmy z nimi porozmawiać o ich życiu osobistym, ich kulturze, a także o czym Życie jest dla nas w Kanadzie.

Ja z naszym przewodnikiem, a także dzieci w sierocińcu w Vilanculos w Mozambiku
Pojawienie się 3 lub 4 osób w wiosce, a nie w ogromnej grupie, jest znacznie mniej zastraszające dla miejscowej ludności. Wielokrotnie zostaliśmy zaproszeni do domów na herbatę, a także przekąski. Doświadczenia z nami, a także przewodnikiem były znacznie bardziej intymne, a także pouczające niż gdybyśmy poszli z innymi obcokrajowcami.

Najbardziej optymalnym sposobem podróży jest niezależnie!

Naszą opcją numer jeden to niezależna podróż. Naprawdę wolimy wychodzić na siebie, a także próbować znaleźć własną drogę. Zwykle jest to zwykle tańsze, ale zawsze mamy niesamowite, całkowicie nieoczekiwane doświadczenia, a także spotykają wspaniałych ludzi.

Jeśli jest wiele historii, aby wiedzieć o konkretnej stronie lub jeśli potrzebna jest lokalna wiedza, aby popłynąć łodzią lub pomóc nam z wielbłądami, zatrudnimy przewodnika.

W takich przypadkach sensowne jest posiadanie z nami kogoś innego. Innym razem wycieczki można odbyć niezależnie… co czyni nas dwoje bardzo szczęśliwych kóz!

Jeśli uważasz, że jesteś zbyt „stary” na niezależne podróże, a także musisz iść z grupą wycieczkową, pomyśl jeszcze raz. Spotkaliśmy ludzi z różnych środowisk, a także w każdym wieku, którzy wciąż przeglądają plecak na całym świecie. Po prostu musisz być młody w głębi serca!

Lokalne dziewczyny, które poznaliśmy, kiedy podróżowaliśmy niezależnie do Harran w Turcji
Nasze kolejne podróże zabierze nas zarówno do Mongolii, jak i Azji Środkowej. To będzie ogólnie tylko nas dwaj, a także zejdziemy z całkiem opartej ścieżki. Planujemy wędrować, wędrować, obozować, a także łowić ryby za pośrednictwem GPS, a także kompasu. Zatrudnimy przewodnika, który pomoże nam, gdy będziemy trekkować z końmi, jednak poza tym będzie to niezależne doświadczenie, a także prawdopodobnie nasza najbardziej epicka podróż!

Jaki jest twój styl podróży? W jaki sposób wolisz widzieć świat? Zostaw komentarz poniżej!

Lubię to? Przypiąć! ?

DisclaiMER: Kozy w drodze jest współpracownikiem Amazon, a także podmiotem stowarzyszonym dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Oznacza to, że tworzymy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu, a także kupujesz od tych sprzedawców.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *