Uncategorized

15 rzeczy do zrobienia w New Haven, Connecticut [z sugerowanymi wycieczkami]

dom jednego z najbardziej prestiżowych uniwersytetów w kraju. Drugie co do wielkości miasto w Connecticut i szóste co do wielkości w Nowej Anglii. To miasto nauczy Cię wielu informacji o wspaniałej historii tego obszaru. Mówię o New Haven. Jeśli kiedykolwiek zastanawiasz się, co zobaczyć w tym mieście, mamy to wszystko dla Ciebie!

Zdjęcie Xiquinhosilva CC przez 2.0
Wymieniliśmy rzeczy, które możesz zrobić i sprawdzić w New Haven, Connecticut. Patrząc na listę, będziesz miał pojęcie o tym, co zrobić, kiedy zdecydujesz się tam sprawdzić.

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

Pełna lista zalecanych tanich hoteli w Connecticut, USA

Lista najlepszych hoteli w Connecticut, USA-od tanich po luksusowe hotele

Seria trasy DIY: 24 godziny na eksploracji Waszyngtonu, DC

Lista najlepszych hoteli w Iowa, USA-od tanich po luksusowe hotele

Lista najlepszych hoteli w Missouri, USA-od tanich po luksusowe hotele

Spis treści

Najlepsze rzeczy do zrobienia w New Haven, Connecticut

1. Uniwersytet Yale
2. Yale University Art Gallery
3. Biblioteka Rare Book & Manuscript Beinecke
4. Yale Peabody Museum of Natural History
5. Yale Center for British Art
6. East Rock Park
7. Muzeum Knights of Columbus
8. Shubert Theatre
9. Edgerton Park
10. Pearl Harbor Memorial Bridge
11. Chapel Street
12. Long Wharf Theatre
13. Center Church
14. Grove Street Cemetery
15. Małe Włochy
Rzeczy związane z 3 dniami w New Haven, Connecticutday 1 w New Haven, Connecticut
Dzień 2 w New Haven, Connecticut
Dzień 3 w New Haven, Connecticut

Często zadawane pytania dotyczące New Haven, Connecticut

Najlepsze rzeczy do zrobienia w New Haven, Connecticut

1. Uniwersytet Yale

Zdjęcie Pascal Walschots CC o 2.0
Doświadcz zabawnej wycieczki na kampusie na Uniwersytecie Yale! Ten uniwersytet w New Haven jest jednym z najstarszych i najbardziej zaufanych uniwersytetów w kraju. Studenci będą Twoim przewodnikiem, dowiesz się o historii uniwersytetu i zobaczysz obiekty kampusu. Trasa zaczyna się o 10 rano i jest bezpłatna.

Sugerowana wycieczka: piesza koncert po Yale i New Haven

2. Yale University Art Gallery

Zdjęcie Gunnar Klack CC By-SA 2.0
To najstarsze muzeum sztuki w Ameryce. Znajdź niezwykłe kolekcje włoskiego malarstwa, afrykańskiej rzeźby, sztuki współczesnej i wiele więcej. To muzeum sztuki jest również znaczące, że można spędzić cały dzień spacerując i patrząc na pokazy. Wstęp jest również bezpłatny i otwarty dla publiczności!

3. Biblioteka Rare Book & Manuscript Beinecke

Zdjęcie Gunnar Klack CC By-SA 2.0
Naprawdę niebo dla książek! Biblioteka Rare Book & Manuscript Beinecke znajduje się również na Uniwersytecie Yale. Zapach rzadkich książek, kiedy wchodzisz, jest jednym z najlepszych uczuć, jakie kiedykolwiek mogłeś poczuć. Konstrukcja tego budynku jest również bardzo wyjątkowa, co sprawia, że ta biblioteka się wyróżnia.

Sugerowana wycieczka: Roam’s New Haven Scavenger Hunt: Yale & Beyond!

4. Yale Peabody Museum of Natural History

Zdjęcie Ben Ledbetter, architekt CC przez 2.0
Muzeum, w którym nawet dzieci mogą się cieszyć. Yale Peabody Museum of Natural History jest jednym z najstarszych i największych uniwersyteckich muzeów historii naturalnej na świecie. Ma szeroką kolekcję indyjskich artefaktów, egipskiej sztuki i dużych ptaków. W środku są również zabawne zajęcia. To muzeum było naprawdę zmuszone do rozrywki dzieci i ludzi w każdym wieku.

5. Yale Center for British Art

Zdjęcie Gunnar Klack CC By-SA 2.0
Yale Center for British Art to publiczne muzeum sztuki w New Haven, Connecticut. Ma również największą kolekcję sztuki brytyjskiej, która jest poza Wielką Brytanią. Nie musisz być brytyjskim kujonem, aby docenić to miejsce. Wyświetlacze są już oszałamiające, zdecydowanie lubisz się o nich patrzeć i uczyć.

6. East Rock Park

Zdjęcie Kenneth Casper CC przez 2.0

Ten cichy i spokojny park oferuje place zabaw i pola. Istnieje również krótka, ale trudna wspinaczka na szczyt, która ma obszary piknikowe i wspaniałe widoki na miasto i Long Island Sound. Jest to optymalne miejsce do relaksu po długim męczącym dniu.

7. Muzeum Knights of Columbus

Bardzo interesujące muzeum, które pokazuje historię, sztukę i wiarę. Idąc tutaj, dowiesz się więcej o Rycerzach Kolumba i ich roli w I wojnie światowej. Jeśli chcesz sprawdzić to muzeum, musisz wcześniej zaplanować wycieczkę.

8. Shubert Theatre

Optymalnym sposobem na zabicie czasu podczas zabawy jest udanie się tutaj w Shubert Theatre. Zawiera programy Broadway, które są bardzo zabawne. Istnieją również pobliskie restauracje, do których można udać się po obejrzeniu występów.

9. Edgerton Park

Ten 20-hektarowy park publiczny zawiera Conservancy, Ogrody Społeczne, sztuki lub festiwale oraz szklarnie. Drzewa, trawa, ogrody, wszystko tutaj jest takie piękno. Możesz spędzić magiczny dzień w tym nieoczekiwanym parku.

10. Pearl Harbor Memorial Bridge

Zdjęcie Dannel Malloy CC przez 2.0
Kontrola na ten most, szczególnie w nocy, jest koniecznością. Pearl Harbor Memorial Bridge, aLSO o nazwie Q Bridge przez mieszkańców, ma oszałamiającą architekturę. Nigdy nie przegap okazji, aby zobaczyć ten malowniczy most w New Haven.

11. Chapel Street

Ta ruchliwa ulica w New Haven jest pełna restauracji, wspaniałych zakupów i muzeów. To dobry sposób na spędzenie czasu w tym obszarze, aby cieszyć się żywą energią tego miejsca.

12. Long Wharf Theatre

Kolejny wspaniały sposób na rozrywkę. Obejrzyj dobry występ lub pokaz z niezwykłymi aktorami. Zawiera 2 etapy, oferuje nowe sztuki i nowoczesne wersje klasyków. Jeśli jesteś fanem programów na Broadwayu, powinieneś iść tutaj.

13. Center Church

Center Church jest bardzo historyczny i święty. Krótka podróż tutaj jest tego warta. Oszałamiająca architektura tego kościoła jest plusem. Publiczna wycieczka rozpoczyna się od 11:00 do 13:00, w miesiącach kwietnia do października.

14. Grove Street Cemetery

Oszałamiający historyczny cmentarz, który oferuje spokojny spacer. Istnieje wiele interesujących i oszałamiających zabytków, a tu pochowano wiele godnych uwagi ludzi. Chociaż wycieczka na cmentarzu może brzmieć niezwykłe, kelner na cmentarzu Grove Street jest obowiązkowy.

Sugerowana wycieczka: Ghost Walk New Haven

15. Małe Włochy

Jeśli chcesz mieć ten włoski klimat, udaj się do Little Włochy w New Haven. A kiedy słyszymy słowo „Włochy”, najpierw przychodzi nam do głowy pizza, prawda? Cóż, tutaj mają jedną z najlepszych pizzy w USA, nigdy nie przegapią okazji, aby wypróbować swoją niesamowitą pizzę!

Rzeczy związane z 3 dniami w New Haven, Connecticut

Zdjęcie Xiquinhosilva CC przez 2.0

Dzień 1 w New Haven, Connecticut

Muzeum Knights of Columbus – Zdobądź więcej wiedzy na temat Knights of Columbus i ich roli w I wojnie światowej w tym muzeum. Zdziwiłbyś się jego wspaniałą historią.

Dzień 2 w New Haven, Connecticut

Yale University – Kiedy jesteś w New Haven, zdecydowanie powinieneś sprawdzić Uniwersytet Yale. W tym kampusie możesz zobaczyć wiele interesujących i edukacyjnych obiektów, które sprawiłyby, że Twoja podróż byłaby bardziej ekscytująca. Kiedy jesteś w środku, nie zapomnij iść do Yale Center for British Art, Beinecke Rare Book & Manuscript Library, Yale Peabody Museum of Natural History i Yale University Art Gallery. Te obiekty są bardzo zabawne i pouczające. Możesz całkowicie spędzić cały dzień na tym cudownym uniwersytecie.

Dzień 3 w New Haven, Connecticut

East Rock Park – Miłego ostatniego dnia podróży w East Rock Park. Możesz mieć piknik tutaj z rodziną lub kumplami lub po prostu odpocząć, ciesząc się oszałamiającymi widokami.

Często zadawane pytania dotyczące New Haven, Connecticut

Zdjęcie Xiquinhosilva CC przez 2.0
1. Czy można bezpiecznie podróżować do New Haven, Connecticut?

Spacer w ciągu dnia w New Haven jest na ogół bezpieczny. Są jednak miejsca, w których przestępstwa nadal się zdarzają, chociaż są rzadkie. Nie zaleca się chodzić samotnie późno w nocy we wspomnianym mieście, mimo że jesteś w bezpieczniejszej okolicy.

2. Kiedy najlepiej sprawdzić New Haven, Connecticut?

Aby w pełni cieszyć się podróżą z New Haven, wskazane jest, aby pojechać tam w sezonie letnim. Miesiące od czerwca do września mają najcieplejszą pogodę. Ale jeśli nie jesteś dobry z ciepłą pogodą, możesz sprawdzić w sezonie jesiennym i wiosennym.

3. Jak dostać się do New Haven, Connecticut?

Niestety, bardzo niewiele linii lotniczych lecą bezpośrednio do New Haven. Aby tam pojechać, musisz znaleźć lot łączący. Głównym lotniskiem w New Haven jest lotnisko Tweed New Haven. Możesz zobaczyć więcej dostępnych lotów w Skyscanner.

Czy jesteś na Pinterest? Przypnij je!

O pisarzu

Cześć! Jestem Fatima. Moja pierwsza duża podróż była w 2016 roku w oszałamiającym mieście Cebu. Potem zainteresowałem się podróżą. Teraz lubię uczyć się języków i kultur innych krajów. Moim celem jest sprawdzanie co najmniej jednego kraju każdego roku i dzielenie się swoimi doświadczeniami z innymi ludźmi poprzez pisanie lub blogowanie. Świadek moją podróż, podążając za mną na Instagramie.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *