Nie ma nic takiego jak pełna satysfakcja z wyciągania całkowicie upieczonego bochenka z piekarnika, a dom pełen smacznego pachnie świeżym chlebem. Oto dwie sztuczki do robienia chleba w domu plus nasz przepis na chleb, którego używam przez cały czas.

Jedną z rzeczy, które wielu brakuje, gdy podróżujemy, jest gotowanie. Oprócz ironię około dnia na ponowne miejsce do bycia domem, wszystko, o co wierzę, to unikanie kuchni, a także wędrować po restauracji Siena lub ruchliwych rynków Kota Kinabalu.

Ale jedną rzeczą, która nigdy nie męczy się, jest robienie świeżego chleba.

Być może jest to fantastyczne aromaty pieczenia chleba, być może oglądanie ciasta rośnie w dowodzie. Lub być może jest to wysiłek ugniatania tam, gdzie możesz uwolnić swoje frustracje.

Ale bez względu na motywację, oto jak robić chleb w domu:

Jak zrobić chleb w domu

Oto, co „ugniatasz” – przepraszam

– 350 ml ciepła woda
– Drogi suche 2TSP
– Cukier 2TSP
– Sól 2TSP
– Około 500 g mocnej/chlebowej mąki
– Każdy rodzaj nasion lub ziarna, które chcesz dodać (nawet używam łyżki kawy!) Tak samo jak około ½ filiżanki

Do mojego przepisu na chleb dodam wszystkie rodzaje nasion, a także ziarna – nawet kawy!

Oto, co ty „ciasto” – nie, to tak naprawdę nie działa

1. Rozpuść 1 łyżeczkę cukru w ​​ciepłej wodzie, a następnie dodaj drożdże, a także pozostawić aż do pieni.

2. Zintegruj sól, około 400 g mąki, a także resztę cukru w ​​ogromnej misce.

3. Po przygotowaniu mieszanki drożdży – zajmuje to około pięciu minut – dodaj ją do mieszanki mąki, a także zintegruj, aż w misce nie będzie widocznej suchej mąki. Powinieneś teraz mieć dość mokrą mieszankę.

4. Oto technika numer jeden: Autolyse.
Jest to proces, który umożliwia wchłanianie płynu w mąkę, a także „nawilżanie” suchej mieszanki. Po zmieszaniu mąki i płynu razem, zostaw ją pokrytą miską na około 20-30 minut.
Oto szeroko zakrojone badanie dokładnie tego, jak to działa, a także kilka testów.

Twój przepis na chleb powinien zawierać autolsy.

5. Dodaj nasiona, a także ziarna na ciasto, a także naciśnij je w nieco, a następnie zmniejsz ciasto na dobrze flurowaną powierzchnię. Powoli dodaj pozostanie 100 g, gdy zaczynasz ugniatać. Jeśli masz urządzenie z hakiem ciasta, szczęście! Zintegruj jak najwięcej mąki pozostającej, jednak nie bądź niewolnikiem pomiarów. Jeśli ciasto zaczyna czuć się sucha, nie dodawaj żadnego rodzaju więcej mąki. Zagniataj przez około 10-15 minut.

Dodaj swoje nasiona, a także ziarna do przepisu na chleb po autoluee

6. Oto technika numer dwa: starzenie się ciasta.
Umieść ciasto w lekko naoliwionej misce, przykryj plastikiem, a także włóż do lodówki przez około 24 godziny. Będzie nadal wzrastał, a także udowodnić, po prostu wolniej. Gluten zyska znacznie większą strukturę, a drożdże będą również nieznacznie fermentować, zapewniając ciasto nieco kwaśnej jakości. Programu nie jest to dokładnie tak, jak powstaje zakwas, jednak możesz uzyskać uderzające podobieństwa w wyniku bez wysiłku wyprodukowania startera.

7. Wyjmij miskę z lodówki, a także poczekaj, aż wróci do temperatury przestrzeni. Jeśli ciasto nie wzrosło, zostaw miskę w ciepłym miejscu, aż zobaczysz znacznie większy wzrost.

Starzenie się ciasta produkuje zupełnie inne profile smaku, a także tekstury

8. Lekko ugniataj na mąką powierzchnię, a następnie uformuj ciasto lub włóż je do bochenki, a także zostaw je pod „namiotem”, aby pokazać ponownie przez około 45 minut.

9. Piec w 220 ° C przez około 25 minut – Glaze z mlekiem, jeśli chcesz – a także umożliwić świetnie przed włamaniem się, a także przykryj go masłem!

Rozumiem, że ten przepis wydaje się świetną pracą, jednak jeśli już przyjrzysz się dokładnie, jak zrobić chleb, zgaduję, że odłożyłeś już odłożenie na bok. Te dodatkowe dwa etapy – Autolyse, a także proces starzenia – mają znaczną różnicę dla chleba.

Jeśli chcesz przygotować bochenek za kilka godzin, po prostu unikaj tych kroków, a także nadal będziesz powierzony doskonałym chlebie. Warto jednak zapewnić im szansę – szczególnie autolsy.

Szukasz jeszcze jednej metody wykorzystania przepisu na chleb niż bochenki? Musisz wypróbować moją wyjątkową tandetną makadamiię, a także zwoje Vegemite. Oni są niesamowici.

A jeśli chcesz, aby jeszcze jedna doskonała technika zabrała się do kuchni, sprawdź moją broń sztuczną, aby zapewnić tutaj sosy na bazie pomidorów.

Czy masz jakiekolwiek techniki sztuczki do przepisów? Czy słyszałeś wcześniej o Autolyse? Porozmawiaj z nami w komentarzach!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *