Uncategorized

Casa de Segunda: Pierwszy Jose Rizal, jak w Lica City, Batangas

To było jak na pierwszy rzut oka. Tak właśnie się czułem, kiedy po raz pierwszy spojrzałem na Casa de Segunda, również rozumiany jako dom rodowy Luz-Katigbak. Z balkonu z widokiem na ogród mogę zobaczyć wiele fascynujących kształtów, a także wzory wokół tego miejsca. To był mój pierwszy raz tutaj. Chociaż wcześniej byłem w wielu miejscach turystycznych Lipy, nie miałem koncepcji, że ta lokalizacja istniała przed tą podróżą. Odkryłem o tym, przygotowując się do tej wycieczki. Walczyliśmy o odkrycie tego, jednak nie zapewniliśmy naszego wyszukiwania. Podobnie jak chłopiec był wdzięczny. To była lokalizacja do jesieni, jak z.

Wejście do Casa de Segunda. dość trudne do znalezienia.

Co jest objęte tym przewodnikiem?

Pierwsza miłość Jose Rizala
Casa de Segunda
Najlepsze hotele, a także kurorty w Batangassearch, aby uzyskać kolejne zakwaterowanie Batangas!

Więcej wskazówek na YouTube ⬇️⬇️⬇️ oświadczone posty:

Pierwsza miłość Jose Rizala

Casa de Segunda, dom rodowy rodziny Luz-Katigbak, nosi nazwę Segunda Solis Katigbak, powszechnie uważany za pierwszego bohatera narodowego Jose Rizal.

Urodzony w Don Norberto Kalaw Katigbak, Gobernadorcillo w latach 1862–1883, a także Dona Justa Metra Solis, Segunda dorastała w wybitnym gospodarstwie domowym, a także została wysłana do Manili na studia. Poszła do Colegio de la Concordia w Sta. Ana, Manila, gdzie ostatecznie była kolegami z Dona Olympia Rizal. Podczas uroczystości, na którą została zaproszona, Segunda zadowoliła Jose Rizal, która została szybko zauroczona. Omadając nad nią, Jose wysłał swoje wiersze, szkice, a także kwiaty. Miała wtedy zaledwie czternaście lat.

W jednej z biografii Rizala cytowano Rizal, stwierdzając, że chociaż Segunda nie była najwspanialszą damą, jaką widział, była zdecydowanie najbardziej pociągająca i oszałamiająca. Był jednak zasmucony, że miała ślub z członkiem rodziny – Manuel Metra Luz, który również pochodził z wybitnego gospodarstwa domowego w Lipa.

Portret Segundy Solis Katigbak wyświetlony w Casa
To Pani Malabanan, wnuczka Segundy (lub Lola Unday, jak dzwoni do niej telefon), a także przewodnik po wycieczce, a także pokazał nas, a także pokazał. Zapytana, dlaczego Lola Unday, a także Jose Rizal nie skończyła się przedmiotem, stwierdziła, że ​​rodzice nie lubili Rizala, ponieważ gospodarstwo domowe naprawdę chciało, żeby poślubiła kogoś z Lipy, a Rizal z Calamby , Laguna. Segunda poślubiła Manuela lub Lolo Uwel, w 1886 roku, kiedy miała zaledwie 16 lat. Wszystko było dobrze, ponieważ Lolo Uwel pochodzi z wielkiego gospodarstwa domowego – poetów, a także uczonych. Mieli dziewięcioro dzieci.

Casa de Segunda

Dom oferuje hiszpański projekt, jednak nadal zachowuje wyjątkowo tropikalną atmosferę. Jego kamień, a także wzory dodają charakteru do typowego hiszpańskiego „Bahay na Bato”. Moje oczy uczciły się tak wieloma patelami rozrzuconymi po domu. Od podłogi z kwalifikacjami diamentowymi po misternie pomalowany sufit dom jest po prostu pełen radości.

Salon na drugim piętrze Casa
Jedna z sypialni
To sprawia, że ​​dokładnie kwestionuję, jak eleganckie i wspaniałe musiało pojawić się sto lat temu. Pod warunkiem, że dom został uszkodzony podczas II wojny światowej w 1942 r., Musieli się tutaj zmienić. (Lipa była jednym z najczęściej zniszczonych miast po wojnie, a wiele starych domów zostało spalonych.) W rzeczywistości dom został przebudowany w 1956 roku przez Paza Luz DiMayuga, jedną z córki Segundy. Jednak w 1996 r. Dom, a także jego ogród zostały przywrócone przez wnuki Paza, które tutaj dorastali.

Casa de Segunda ma również wiele produktów, które zapewniają nam świetne spojrzenie na nie tylko historię gospodarstwa domowego Luz-Katigbak, ale także sposób życia wielu wybitnych gospodarstw domowych w Batangas. Niektóre stare ubrania są na ekranie w środku. Łóżka, ołtarza, zestawy Sala, a także inne produkty domowe są dobrze zachowane w środku. W salonie były również niektóre materiały do ​​czytania o gospodarstwie domowym, które mogą przeglądać goście.

Bell wiszący przy wejściu. Wyjdź to, jeśli chcesz wejść.
Balkon Casa de Segunda, z widokiem na ogród
Casa de Segunda Garden
Mała fontanna w Casa de Segunda
Na zewnątrz znajdowały się zaokrąglone schody, które prowadzą na balkon, z widokiem na ogród, a także fontannę. To była moja preferowana część domu. Gdy my, Lilet, bawili innych turystów, kiedy przyjechaliśmy, postanowiliśmy zatrzymać się na balkonie w międzyczasie. Czekając tak samo, jak patrzyłem na ogród z balkonu, zalano mnie zdjęciami szczęśliwego gospodarstwa domowego – rodziców w cieniu drzewa, gdy dzieci grane przez fontannę. Potomkowie Loli Unday utrzymali ten dom w wielkim stanie, a nie od jego wartości historycznej – nie tylko od jego wartości historycznej – jednak od ich emocjonalnego związku z tym miejscem. Ta strona ma wspomnienia o gospodarstwie domowymPrzeżył trudne czasy. Oprócz tego, jak tylko przyszło mi do głowy, gdy stałem na balkonie, zrozumiałem, że wpadłem jak w tej lokalizacji jeszcze przed rozpoczęciem trasy. To było jak na pierwszy rzut oka.

Najlepsze hotele, a także kurorty w Batangas

Według wyników oceny Agody.

Oyo 120 Balai Sofia. Sprawdź stawki i dostępność! ✅

Acuaverde Beach Resort & Hotel Inc. Sprawdź stawki i dostępność! ✅

Virgin Beach Resort. Sprawdź stawki i dostępność! ✅

Ndn Grand Hotel. Sprawdź stawki i dostępność! ✅

Palm Beach Resort. Sprawdź stawki i dostępność! ✅

Cintai – Coritos Garden Hotel. Sprawdź stawki i dostępność! ✅

Wyszukaj więcej zakwaterowania Batangas!

Więcej wskazówek na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

Muzeum Miguel Malvar, Batangas: Battles, a także poddanie się

Apolinario Mabini Sanktuarium: nieśmiertelny duch w Tanauan, Batangas

TAAL HERITAGE TOWN, BATANGAS: DIY SWIEKSKIE SPECZNIKA

Pewnego pięknego dnia w Iloilo City na Filipinach

Graciano Lopez Jaena Park: Jaro, Iloilo City, Filipiny

Mt. Kościół Carmel, a także zwiększony prysznic płatkowy w Lica, Batangas

Batangas Bazylica: Bazylica Niepokalanego Poczęcia w Batangas City

13 najlepszych plaż w Batangas na Filipinach

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *