Uncategorized

5 rzeczy, które odkryłem podczas podróży solo za granicą po raz pierwszy

, gdybyś zapytał mnie kilka lat temu, czy kiedykolwiek zastanawiałem się nad podróżowaniem solo, stwierdziłbym nie. Wtedy nie mogłem sobie wyobrazić, że jadę do nieznanego miejsca bez żadnego kumpla – kogoś, z kim mógłby porozmawiać, zrobić moje zdjęcia, a także podzielić koszty. Bezpieczeństwo było również dla mnie elementem, szczególnie w przypadku wszystkich niekorzystnych wiadomości. Bliski kumpel podróżował solo do kilku miejsc, a także nie zrozumiałem, dlaczego faworyzowała świat w ten sposób.

Powiązany artykuł: Podróż solo – co to jest dla mnie?

Ale w miarę upływu czasu, a także o wiele bardziej regularnym podróżowałem, zdałem sobie sprawę, że samodzielnie się wydarzy. Tak więc w tygodniu moich 29. urodzin postanowiłem wreszcie spróbować solo. Poza tym nie była to tylko rutynowa podróż solo, była to solowa podróż do obcego kraju. Poszedłem do Kota Kinabalu w Sabah w Malezji, a także miałem wyjątkowy czas. To było tak niezapomniane doświadczenie, że cztery dni nie wystarczyło, tak dobrze, jak pragnę, kiedy zostałem dłużej.

Masjid Bandaraya (City Mosque)
Dokładnie, jak wyróżniająca się i niezapomniana była ta pierwsza solowa podróż za granicę? Oto kilka rzeczy, które odkryłem z tej przygody:

Spis treści

Nigdy nie jesteś naprawdę sam.
Nieznajomi mogą zamienić się w przyjaciół.
Nie jestem tak introwertyczny, jak uważam, że jestem.
Miejscowi lubią cię pokazać.
Zostaniesz zainspirowany ponownie do podróży solo.

Nigdy nie jesteś naprawdę sam.

Fish Health Spa w Taga Tinopikon Park
Sprawdziłem różne blogi podróżne, stwierdzając, że podróżowanie solo nie oznacza podróżowania samotnie. Wykorzystałem, aby dokładnie zapytać, jak to się dzieje, a także ta podróż dostarczyła mi odpowiedzi.

Podróżowanie Solo pozwoliło mi trochę otworzyć, połączenie z ludźmi, których ledwo znałem, a także porzucić kilka moich obaw. Zapytałem obawy o życie innych ludzi, a także ich kulturę, jednocześnie dzieląc moje. Fajnie było odkryć nowe informacje bezpośrednio od tych, którzy doświadczyli wyraźnych rzeczy z pierwszej ręki.

W czterech dniach, które spędziłem w Kota Kinabalu, nigdy nie czułem się samotnie. Mój kumpel Ray, którego zadowoliłem dwa forum podróży Monkeys, a także regionalne w Sabah, był niezwykle przychylny, a także zapytałby dokładnie, jak sobie radzę, gdy nie zaoferowano mu pójścia ze mną. Nawet turyści, z którymi byłem podczas podróży na Wyspę Dinawan, a także Tagal Tinopikon Park sprawiły, że poczułem się, jakbyśmy byli kumplami od dłuższego czasu.

Nieznajomi mogą zamienić się w przyjaciół.

Z Johnem z Kanady i Florencji, naszym przewodnikiem Tagal Tinopikon Park
Nasi rodzice przestrzegali nas przed rozmową z nieznajomymi, gdy byliśmy dziećmi. Teraz, gdy jesteśmy starsi, a także lepiej rozumiemy, uderzenie w rozmowę z całkowitym kompletnym nieznajomym wcale nie jest tak biedne. Oczywiście nadal musisz być ostrożny i pomaga to przedstawić każdemu pierwsze.

Jako podróżnik solo wpadaj na nowe twarze, jest nieuniknione. Podczas moich jednodniowych wycieczek na wyspę Dinawan dołączyła do mnie zarówno kanadyjski, jak i grupa chińskich turystów. Kanadyjski facet, John, właśnie pochodził z Filipin, zanim pojawił się w Kota Kinabalu, więc od razu mieliśmy o czym porozmawiać. Kilku chińskich turystów również mówiło po angielsku, więc mogłem też z nimi rozmawiać.

Nasi przewodnicy, a także żeglarze eliminujący niezgodne z prawem sieci w rafie koralowej
Oprócz rozmowy z moimi innymi turystami, nasi regionalni przewodnicy byli również niezwykle przystępni, a także podzielili się swoimi historiami. To było fantastyczne doświadczenie, aby odkryć wiele o sobie w ciągu jednego dnia.

To, co w ogóle sprawiło, że ta podróż była wyjątkowa, gdy przewodnicy zadziwili mnie chlebem wypełnionym czekoladą świecą, ponieważ były to moje urodziny podczas wycieczki na wyspie. To było z nich tak przemyślane!

Nie jestem tak introwertyczny, jak uważam, że jestem.

Większość moich kumpli rozumie, że nie jestem naprawdę towarzyski, szczególnie gdy jestem w przestrzeni pełnej ludzi, których nie znam. Zawsze byłem zarezerwowany, nieśmiały, a także spokojny na spotkaniach towarzyskich. Podróżowanie utorowało tę metodę, aby rozpocząć rozmowę z innymi podróżnikami, a także poszerzyć moją sieć.

Zatrzymując się w Hyatt Regency Kinabalu podczas mojej podróży, zostałem zaproszony na uroczystość prezentacji, która odbędzie się ostatniej nocy. Hotel zamierzał ponownie wprowadzić odnowione satysfakcjonujące przestrzenie, a także przedstawić swoje najnowsze wydarzenie, rezydencję, swoim najlepszym klientom. Byłem w stanie przedstawić im blog, a także ten, który zapewniłem, aby zorganizować mój pobyt, jeśli wrócę.

Zadowolony z kadry kierowniczej hotelu, a także byłem w stanie podziękować im osobiście za trzymanie mnie w Kota Kinabalu. Po przyjęciu Ray doprowadził mnie do typowego miejsca spotkań Couchsurfers w Kota Kinabalu, a także wprowadził mnie zarówno do holdów, jak i surferów.

Zanim musiałem latać w Manili, ludzie, których zadowoliłem kilka godzin wcześniejnull

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *