, to nowy rok, a wraz z obracaniem strony kalendarza jest coroczna tradycja: postanowienia noworoczne! Dla wielu ludzi rezolucje te koncentrują się na zdrowiu i samopoczuciu-takich jak utrata na wadze lub wypracowanie więcej. Ale dla innych 2017 daje możliwość zobaczenia świata (lub kraju) poprzez podróż. Te doświadczenia mogą być nieocenione, ale mają cenę. Jeśli postanowiłeś podróżować znacznie więcej w 2017 roku, jak możesz to zrobić przy swoim budżecie?

Pierwszym krokiem jest faktycznie posiadanie budżetu. Jest to podstawowy element konstrukcyjny wszystkich udanych planów finansowych. W końcu nie możesz wiedzieć, ile musisz wydać na zabawne „dodatki”, takie jak podróże, nie wiedząc, ile przynosisz i jakie są ustalone miesięczne wydatki. Po przybiciu części budżetowej możesz przejść do następnego kroku: hakowanie finansów, aby znacznie więcej podróżować w 2017 roku. Chociaż nie możemy zobowiązać się do dodatkowego dochodu lub mniej wydatków, aby to się stało, możemy dostarczyć Ci Kilka podstawowych pomysłów na wakacje twoich marzeń.

Wykorzystaj w pełni swoje wydatki

Jeśli chodzi o wydatki na utrzymanie, istnieją takie, których po prostu nie można uniknąć, w tym artykuły spożywcze, media i koszty transportu. Jeśli już płacisz za te przedmioty, rozważ użycie karty wyników kredytowych, która daje korzyści podróży, takie jak zwrot gotówki, mile powietrzne lub punkty nagród. Następnie możesz je przetłumaczyć na fundusz oszczędnościowy na podróż lub zarezerwować lot lub hotel. Niektóre karty podają dodatkowe punkty dla niektórych kategorii zakupów, co może pomóc ci znacznie szybciej budować swoje oszczędności z podwójnymi lub potrójnymi punktami na zakupy lub noce w restauracji.

Oczywiście, że jest to haczyk z tą strategią: musisz tylko pobierać na pobieranie tego, na co możesz sobie pozwolić, i musisz być w stanie spłacać rachunek za karty kredytowe każdego miesiąca. Jeśli przewyższasz nagrody, przegrasz w końcu. Zainteresowanie i opłaty za karty wyników kredytowych szybko przeważają nad zaletami mil linii lotniczych. Pomyśl o tym w ten sposób: jeśli płacisz 150 USD każdego miesiąca (lub więcej) odsetek kart kredytowych, prawdopodobnie możesz sobie pozwolić na bilet lotniczy w zaledwie kilku miesiącach płatności odsetkowych, a zarabianie wystarczająco roku może potrwać ponad rok, aby zarobić wystarczająco dużo roku Mile, aby uzyskać „bezpłatny” bilet. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z karty wyników kredytowych, aby uzyskać nagrody za podróż, traktuj ją ostrożnie i tylko naliczaj na to, na co możesz sobie pozwolić.

Obniżyć swoje uznaniowe wydatki

Z biegiem lat wielu Amerykanów zaczęło uważać pewne wydatki za konieczne, niezależnie od tego, czy jest to drogi rachunek za telefon komórkowy, codzienny filiżanka kawy, czy zwykłe manicure. W rzeczywistości te przedmioty nie są potrzebami (chyba że potrzebujesz smartfona do pracy) – są to luksusy, do których przyzwyczailiśmy się z czasem. Jeśli jesteś poważny w podróży w 2017 roku, możesz odłożyć sporo pieniędzy, wycinając tego rodzaju wydatki.

Łatwo jest wpaść w nadmierny konsumpcjonizm – wybieranie kilku przedmiotów, ponieważ są niedrogie, wykorzystując specjalne oferty online na rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz, lub otrzymując impulsywne rzeczy, ponieważ zawsze masz mały komputer w kieszeni lub torebka. Ograniczenie wydatków może być dobrodziejstwem zarówno dla zdrowia finansowego, jak i planów podróży w 2017 roku.

Zacznij od poważnego spojrzenia na to, dokąd zmierzają twoje pieniądze. Czy są obszary wydatków, które możesz łatwo wyciąć? Skoncentruj się na tym, czego naprawdę potrzebujesz, i ogranicz swoje wydatki do tych podstaw. Pamiętaj, że nowa koszulka może wydawać się świetnym pomysłem – ale nie będzie to trwać tak długo, jak wspomnienia z fantastycznej podróży. Zdobądź to, czego potrzebujesz i wyeliminuj frywolne zakupy. Wkrótce zapakujesz walizkę i wyruszasz na przygodę.

Zapisz, zapisz, zapisz

Finansowanie podróży może wydawać się zniechęcającym zadaniem, szczególnie jeśli Twoim celem jest pójście gdzieś dalekie lub egzotyczne. Wakacje, które kosztują tysiące dolarów, może wydawać się snem fajki, ale jest wykonalne, jeśli wydasz rozsądnie i zaczniesz oszczędzać teraz.

Kiedy odkładasz pieniądze na podróż, pamiętaj, że nie musi to być jednocześnie ogromne fragmenty gotówki. Małe oszczędności – 50 USD za wypłatę – mogą szybko się sumować. Jeśli automatycznie zaoszczędzisz ustaloną kwotę każdego miesiąca, oszczędność będzie łatwa i stosunkowo bezbolesna. Gdy dodasz swoje oszczędności od zminimalizowanych wydatków, możesz znaleźć się w podróży swoich snów znacznie wcześniej niż sądzisz.

Podróż może być droga, ale jeśli jesteś mądry na temat swoich finansów, będziesz mógł odbyć znacznie więcej podróży, niż sądzisz, że w 2017 roku.

2️⃣️⃣1️⃣7️⃣ • 2️⃣ • 9️⃣ – Najpierw

Więcej pomysłów na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

8 sposobów oszczędzania podczas podróży po Indiach

Jak uzyskać zwrot kosztów terminalowych i podatków: Cebu Pacific, Airasia, Philippine Airlines

Cebu Pacific: Jak uzyskać zwrot pieniędzy za anulowane lub przełożone loty

BDO do GCash: Jak przenieść pieniądze online (płatność lub gotówka)

Gcash Cash w: HOW, aby załadować pieniądze z BPI za pośrednictwem aplikacji GCash

BPI do BPI: Jak przesyłać pieniądze za pomocą aplikacji mobilnej BPI

BPI do BDO: Jak przesyłać pieniądze za pomocą aplikacji mobilnej BPI

PAYMAYA: Jak zarejestrować i zaktualizować swoje konto

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *