Spacerowałem po cmentarzu, czując się trochę zbyt porywającym. I przez porywające wskazuję Tipsy. Byłem tam, badając, co wielu uważa za świat, który ma sprawdzone cmentarz, pół picia. Było cztery po południu.

Nigdy nie planowałem drinka po drodze. To, jak to się stało, to długa historia, ale oto brak. Pracując przez cały ranek i mając tylko serwowanie krepy poprzedniej nocy, w końcu wyłoniłem się z mojego hotelu absolutnie głodne. Nie, głodny. Minęło drugie i byłem zbyt głodowany, aby dbać o to, gdzie jeść. Mógłbym zjeść pierwszą osobę, którą mógłbym zdobyć na ulicach Paryża, i nie miałbym nic przeciwko. Z trzęsącymi się palcami i narzekaniem brzucha przysięgałem zjeść posiłek w pierwszej restauracji, na którą patrzyłem. Blok później stałem przed pizzerią.

„Bonjour” – z uśmiechem przywitała kelnerka. (Wiem, ludzie zawsze mówią mi, że Paryż ma najgrubszych kelnerów, ale nigdy nie spotkałem żadnego z zrzędliwych przez cały czas, gdy byłem w mieście.) Powiedziała mi, że to miejsce jest otwarte, ale biorąc pod uwagę, że mój czas był Dziwne, wszystko, co było dostępne, to pizza.

„I może to być za dużo dla jednej osoby” – ostrzegła.

„Och, nie martw się o to. Jestem gotowy.”

Zaśmiała się. Następnie zapytała mnie, czy chciałaby trochę wino. Oczywiście, że chciałbym trochę wino, żartujesz sobie? Jaki rozmiar? Oto rzecz: to moje pierwsze doświadczenie w restauracji w Paryżu i nie wiedziałem, jak duża jest normalna porcja. Właśnie powiedziałem, że Medium Carafe zrobi. Kiedy wróciła z winem, byłem zszokowany, widząc, że wystarczy na trzy pomoc. To dla mnie za dużo osoby, której ego jest odwrotnie proporcjonalne do jego tolerancji na alkohol. Ale co mogę zrobić? Miałem swój pierwszy szklankę i bardzo mi się podobało. Byłem prawie wykonany z białego wina, kiedy przybyła pizza. Zanim mój posiłek zakończyłem już promieniowanie tego notorycznego azjatyckiego blasku i pocenia się, jakby był w połowie lata.

Crématorium du pere lachaise

Później metra, w końcu byłem przy wejściu do Porte Gambetta do Père Lachaise. Dlaczego wybrałem tę bramę zamiast głównego wejścia, było proste. Witryna nie jest płaska. W rzeczywistości cmentarz rozlega się nad 44-hektarowym obszarem wzgórza w 20. Arrondissement. Gambetta jest na wyższym gruncie, co wskazuje, że musiałbym iść w dół, aby przejść przez nią.

Z małą mapą i chwiejną postawą zacząłem wokół nagrobków, których bloki są owinięte z wysokimi drzewami. Dwie rzeczy zaczęły mnie, gdy zrobiłem swoje pierwsze kroki. Po pierwsze, łatwo się tutaj zgubić. Po drugie, łatwo zapomnieć, że jesteś na stronie pogrzebowej. Jasne, wokół jest 70 000 działek i nagrobków. Ale wiele z nich ma bezbłędne popiersie i rzeźby; To o wiele bardziej jak ogród rzeźby lub muzeum sztuki na świeżym powietrzu. Można tu znaleźć wiele stylów sztuki pogrzebowej, w tym starożytne mauzoleum, nowoczesne szkło, haussmanian i gotyckie. W 1894 r. W 1894 r. W 1894 roku jest też krematorium w stylu neozantu i kolumbarium, stworzone przez Jean-Camille Formigé. Cmentarz został nazwany na cześć tatusia François d’Aix de la Chaise, spowiedź króla Ludwika Xiva.

Wzory drzewa flankowe główne ulice cmentarza
W Pere Lachaise jest o wiele ponad 70 000 grobowców i wykresów pogrzebowych
Neozantyński projekt Crématorium du Pere Lachaise
Tył krematorium.
To, co sprawia, że ​​Père Lachaise jest tak znany, to to, że jest to ostatnie miejsce spoczynku dla wielu popularnych osobowości na świecie sztuki, literatury i polityki. Znaczącymi ludźmi to dramatopisarz Molière; aktorzy Sarah Bernhardt i Yves Montand; Pisarze Balzac, Proust i Colette; oraz malarze Pissarro i Delacroix. Ale byłem tu dla tych trzech: Oscar Wilde, Frederic Chopin i Jim Morrison.

Najłatwiejszym do znalezienia wśród tych trzech był Oscara Wilde’a. Nie musiałem nawet patrzeć na mapę; Właśnie poszedłem za tłumem. Prowadzony przez rzeźbiarza Jacob Epsteina budowa jego grobowca zakończyła się po dziesięciu miesiącach. Zawiera także cokół Charlesa Holdena i napis Josepha Cribba. To, co sprawia, że ​​ten grobowiec jest interesujący, to nie tylko projekt inspirowany Indianino-Egiptian-Asyryjczyk. Dużo więcej aresztowania to znaki otaczające go pocałunek. Najwyraźniej wielu odwiedzających pocałowało grobowiec, pozostawiając znak. W 2011 roku ustawiono szklaną barierę. Nie powstrzymało to tradycji całowania.

Grób Oscara Wilde’a. Widzisz wszystkie znaki pocałunku?
Po obejrzeniu grobowca Wilde’a znalazłem pozostałe dwa. Zdecydowałem się przejść przez obszar, w którym pochowano wielu popularnych ludzi, aby zobaczyć ich po drodze. Ale było ich zbyt wiele. Notowałbym nawet grobowce postaci, o których nawet nie znałem leżące tutaj. Wiele razy znalazłem się sam, co w ogóle mnie nie przestraszyło.

Honoré de Balzac, legendarny francuski pisarz i dramaturg.
Odwiedzający robiące zdjęcia z ciężkim Balzacem
Casimir Delavigne, francuski dramaturg i poeta.
Tomb Eugene Delacroix, francuski romantyczny artysta często uważany za liderafrancuskiej szkoły romantycznej.
Więcej dzieł pogrzebowych zdobiących groby
Więcej dzieł pogrzebowych zdobiących groby
Grób dla żołnierzy belgijskich, którzy zmarli w Paryżu w latach 1914–1918
Cmentarz Père Lachaise
Jean Baptiste Delpech, inżynier, zgodnie z inkription
Zanim się zorientowałem, była już szósta. (Cmentarz zamyka się o szóstej!) Dzięki wina byłem tak zdezorientowany i zdezorientowany, trudno mi było poruszać się po stronie. Poza tym nie zdawałem sobie sprawy, że w tym czasie słońce zachodziło znacznie później w Paryżu. (Byłem przyzwyczajony do tropików.)

Wciąż próbowałem przejść przez cmentarz, aby spojrzeć na Chopina i Jima Morrisona, ale personel mnie zatrzymał i poprosili, żebym udał się do Gambetty. Nie widziałem ich.

Obwiniam wino.

Cmentarz Père Lachaise
16 Rue du Repos & Bd de Ménilmontant, 20e
Telefon: +33 1 43 70 70 33
Strona internetowa: www.pere-lachaise.com
Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 8:00-18:00, sobota 8:30-18:00, niedziela: 9–18

Jak dostać się na cmentarz Père Lachaise: Weź linię metra 2 lub 3 do stacji Père Lachaise. Główne wejście to krótki spacer stąd. Ale jeśli jesteś podobny do mnie, który łatwo się męczy, możesz zabrać linię 3B do stacji Gambetta i przejść do wejścia do Gambetta, które jest na wyższym terenie, zapewniając, że spacer po stronie będzie łatwy spacer z góry.

Więcej pomysłów na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

8 Atrakcje wakręgowców od Champs-élysées do Luwru: Walking Walkssion Paris Walk

Od Londynu do Paryża – niedrogi sposób

7 niezwykłych atrakcji w Paryżu

Najlepszy widok Wieży Eiffla: Excursion Montparnasse, Paryż

Pierwszy raz w Paryżu: 6 pomysłów do zapamiętania

Paryż z ograniczonym budżetem: przewodnik podróży i plan podróży

5 najlepszych oszustów w Paryżu, dla których można się cieszyć i jak ich uniknąć

Paryż: 30 najlepszych rzeczy do zrobienia i miejsca do odwiedzenia

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *