Zaktualizowano: 04/11/19 | 11 kwietnia 2019

To jest gościnny post Elise, połowa pozytywnych podróży na świecie. Jest ekspertem od tego, jak to jest podróżować jako para. W tym poście dzieli się swoimi wskazówkami, jak utrzymać relacje na drodze, dzieląc obowiązki. Uwaga: od 2016 r. Ich blog nie jest już aktywny.

W poprzednim poście Anthony napisał o tym, w jaki sposób kompromis i komunikacja są niezbędnymi elementami w utrzymaniu udanych relacji podróżniczych.

Pisałem również o tym, jak „ja czas” może robić cuda, aby uniknąć argumentów i zachować świeżość związku.

Ale należy pamiętać o kolejnej niezbędnej sugestii: upewnienie się, że każdy partner ma pewne obowiązki na drodze.

Kiedy dotyczy planowania podróży i podróży jako para, podczas podróży jest wiele zadań do wykonania. Na pytania nieustannie należy odpowiedzieć: Gdzie zamierzasz zostać? Jakich wiz potrzebujesz? Jaka waluta jest akceptowana? Kto będzie zapytał zapytania transportowe? Kto zamierza zarezerwować loty?

Wcześniejsze podział tych zadań może sprawić, że podróżowanie z partnerem jest znacznie prostsze i znacznie mniej stresujące niż niezorganizowane podejście, dając czas na skupienie się na emocjach i doświadczeniach, a nie na przyziemnych i drobnych aspektach długoterminowych podróży.

Anthony i ja nauczyliśmy się od samego początku, że opłaca się wiedzieć, kto robi to na drodze. Oboje mamy teraz własne małe role, które odbieramy każdego dnia.

Na przykład jestem teraz oficjalnym niezbędnym nosicielem naszego pokoju, co oznacza, że ​​jestem odpowiedzialny za upewnienie się, że nasz pokój jest zamknięty i że mam niezbędne bezpiecznie schowane i na mnie.

Podczas naszej podróży spędziliśmy zbyt wiele nocy, prowadząc tę ​​samą rozmowę:

„Czy masz klucz?”

„Nie, myślałem, że to wziąłeś”.

„Cóż, nie wziąłem tego. To było po twojej stronie stołu. ”

„Gdzie to jest? Nie mam tego ”.

To niewielka rola, ale mimo to jest niezbędna i ratujemy się przed walką.

Kiedy podróżujesz jako para, podział obowiązków podróży ma inne korzyści. Możesz zaoszczędzić dużo czasu i frustracji, jeśli przypiszesz planowanie pracy podczas organizowania dalszej podróży.

Na przykład, zamiast obu poszukiwania taniego zakwaterowania, jedna osoba może znaleźć zakwaterowanie, a druga może wymyślić transport.

To z kolei może zaoszczędzić czas i zmniejszyć konflikt i stres. Rozdzielając obciążenie pracą, każdy z was ma jeden skupienie, zamiast próbować poradzić sobie ze wszystkim naraz.

Na przykład Anthony jest odpowiedzialny za rezerwację i organizowanie wszystkich podróży, czy to ląd, a ja jestem odpowiedzialny za badanie i znalezienie zakwaterowania w naszym następnym miejscu docelowym. Oboje wybraliśmy te role dość wcześnie.

Miego miesiąca w naszej podróży stwierdziliśmy, że jesteśmy zdezorganizowani pod względem transportu i zakwaterowania. Pamiętam, że w Malezji podróżowaliśmy późno w nocy do miasta Semporna. Ant powiedział mi, że już miał na myśli zakwaterowanie.

Jednak kiedy w końcu wysiedliśmy z autobusu, Ant nie miał pojęcia, gdzie był jakikolwiek hostel lub jak się do nich dostać (i oczywiście nie było w zasięgu wzroku szoferów Tuk-Tuk!). Droga była opuszczona, z wyjątkiem kilku bezpańskich psów. Nastąpił ogrzany argument i dopiero później skończyliśmy w pokoju hostelu.

To musiało się zdarzyć tylko raz, aby wybrać, że będę odpowiedzialny za znalezienie zakwaterowania podczas naszej podróży.

Podejmując decyzję, kto przyjmie, jakie role i obowiązki, wszystko sprowadza się do poznania twojego partnera. Powinieneś rozumieć ich mocne i słabe strony. Jestem odpowiedzialny za znalezienie i badanie zakwaterowania, ponieważ jestem w tym dobry. Chociaż staramy się nie planować zbyt daleko w naszej podróży, uwielbiam się zorganizować.

Anthony nie może spędzać czasu w Internecie, szukając miejsc na pobyt i czytanie recenzji. ale ja? Kocham to! Anthony ufa, że ​​wybiorę dobre miejsce na pobyt, i cieszy się, że nie musi tego robić sam.

To, czego nie jestem dobry, to kierunki. Nigdy nie było. Dostanie się z A do B nigdy nie było moim silnym garniturem.

Kilka lat temu w Indiach Anthony odważnie przekazał mapę na ten dzień, gdy nalegałem, żebym był w porządku, kierując nas przez małe miasteczka i wioski wysoko na północy.

Cztery godziny później (kiedy do tego czasu powinniśmy dotrzeć do miasta), wciąż szliśmy powoli pod górę. Następnie Anthony poprosił o mapę, aby ogłosić, że prowadziłem nas w całkowitym przeciwnym kierunku!

Zmęczeni i dość, autostopem wróciliśmy do punktu początkowego, wściekającym w samochodzie.

Wiem też, że mrówka jest lepsza w oszczędzaniu pieniędzy podczas podróży. To jest jego siła. Sortuje kursy walut i konwersje i wie, kiedy najlepiej wymienić nasze pieniądze.

Oczywiście, kiedy jesteś w drodze, mogą być czasy, gdy te obowiązki się zmieniają w miarę rozwoju podróży lub rzeczy, BuPrzynajmniej mam pojęcie o tym, kto zrobi dobry początek.

Niezbędne do wykonania tej pracy jest spójne. Nie siekaj i nie zmieniaj się przez cały czas lub stań się leniwy z tego, czego oboje oczekujecie. Może to brzmieć jak powrót do starego biurka, ale spójność z zadaniami – nawet podczas podróży – tylko ułatwia sytuację.

Ale jednocześnie dzielenie miejsc pracy i przyjmowanie różnych ról pomaga ułatwić podróż, jest jedna praca, którą powinieneś nadal wykonać razem: podejmowanie decyzji.

Podczas gdy w podejmowaniu decyzji w podejmowaniu decyzji pojawi się kompromis.

Pamiętaj, że podróżowanie jako para polega na pracy jako zespół i robienie rzeczy razem.

Bilansowanie obciążenia, poznanie partnera i utrzymanie konsekwentnego sprawi, że Twoje podróże będzie łatwiejsze, szczęśliwsze i znacznie bardziej satysfakcjonujące.

Zarezerwuj swoją podróż: sugestie logistyczne i sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Znajdź tani lot za pomocą Skyscanner. To moja ulubiona wyszukiwarka, ponieważ wyszukuje witryny i linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze wiesz, że żaden kamień nie pozostaje obrócony.

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, użyj Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów i hoteli.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie podróży zabezpieczy Cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą i odwołaniem. Jest to obszerna ochrona na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moje ulubione firmy, które oferują najlepszą usługę i wartość, to:

Bezpieczeństwo (najlepsze dla wszystkich)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie ewakuacji)

Gotowy do zarezerwowania podróży?
Sprawdź moją stronę zasobów dla najlepszych firm do użycia podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam podczas podróży. Są najlepsze w klasie i nie możesz się pomylić, używając ich podczas podróży.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *