od zapomnienia do wszechobecności, limonki palców i ich potężny smak cytrusów są w tak mnóstwie rzeczy, które teraz jemy i pijemy. Ale co oni, skąd pochodzą i jaka jest historia z dżinem z limonki palcowej?

Wysoko na płaskowyżu Blue Mountains kilka godzin na zachód od Sydney Australia, Lee Etherington – Farmer z Trade, innowator według celu i destylatora przez przypadek – opowiada o swojej niezwykłej uprawie.

Z rzędów kikutowych drzew przypominających drzewa zwisają ciemne owoce, które wyglądają trochę jak palce. Bliżej, ich wyboista zielona i głęboko ciemnoczerwona skórka znacznie bardziej przypomina skórę wapna.

Rzeczywiście, są to limonki palcowe – jeden z sześciu owoców cytrusowych pochodzących z Australii – i taki, który stał się wyjątkowo popularny w ostatnich latach.

Lee sięga do gałęzi i zrywa wapno palca, co w rzeczywistości wygląda bardziej jak rozdęte chili lub okra niż palcem, i pstryka go i delikatnie ściska.

W środku nie jest to, czego można się spodziewać.

Ani nasiona, ani sok – nie są w tym przypadku kości – niechluj wewnątrz. i zamiast segmentów, których oczekujesz w owocach cytrusowych; Finger Lime Flesh jest zapakowany w małe kule, takie jak Roe łososia.

W rzeczywistości owoc jest zazwyczaj określany jako „kawior” wapna palca. Te jasnozielone i czerwone koraliki pękają cierpki, smaczny sok cytrusowy. I to objawienie.

Limes, Hibiscus i Lee Etherington

Pierwszym sukcesem Lee były w rzeczywistości kwiaty Hibiscus. Opracował technikę wkładania kwiatów w słoikach i zachowania ich w jaskrawoczerwonym syropie. Użyliśmy jego kwiatów Hibiscus w naszej książce koktajlowej, kiedy po raz pierwszy zaczęliśmy pan i pani Romance tak wiele lat temu.

Lee nawet włamał się do stanów z tym produktem i teraz sprzedaje swoje dzieła w ponad 50 krajach na całym świecie.

Ale z limonkami palcami Lee podjął decyzję, że chciał stworzyć dżin, który w pełni wykorzystał ten niezwykły owoc w kształcie kawioru. Inne gorzelnie mają w butelkach kawior limonki palców, ale ponieważ owoc jest cięższy niż duch, koraliki po prostu wyczyściły się na dole butelki.

Po dziesięciu latach – tak, dziesięć lat – badań i rozwoju, Lee wymyślił technikę wykorzystującą białko z lotosu, które tworzy rodzaj sieci w dżinu. Jest bezbarwny, bezbarwny, bezwonny i jest całkowicie naturalny, ale trzyma małe kule wapiennego wapna, które wydaje się zawiesić je w cieczy.

Wskazuje to, że naprawdę widać kawior wapiennego palca, ale wskazuje również, że każde pour gwarantuje niektóre kawałki wapna palcowego – nie tylko tego, kto dotrze do końca butelki.

Co więcej, Lee podjął decyzję, że dżin potrzebował czegoś dodatkowego – innego profilu smaku. Więc pochłania kawior limonki palcowej w całkowicie oddzielnym dżinie, aby owoc wchłonął te smaki, zanim wejdą do butelki. W rzeczywistości dostajesz dwa dżiny w jednym.

A ponieważ Lee nie lubi zatrzymywać się zbyt długo, wyprodukował kolejny dżin w ginach za pomocą głębokich czerwonego palca.

Problem z limonkami palcami

Byłoby dobrą wiadomością, aby dowiedzieć się, że limonki z rolnictwa było łatwym zajęciem, nie.

Niestety tak nie jest.

Jak opisuje Lee, chodząc po sadu, drzewa są pokryte długimi, ostrymi cierniami, co sprawia, że ​​ręcznie zbierają się nieprzyjemne. Ale ponieważ owoc jest dość delikatny, zbieranie producenta nie jest opcją.

Jesteśmy tutaj na farmie Lee z wyjątkową ekipą odwagi!

Skóra wapienna palec jest pełna gorzkich olejków, które zmieszane z owocami rujnują smak. Oleje są również bardzo lepkie i również nie zchodzą ze skóry.

Co więcej, limonki palców – zwłaszcza czerwone – jak dojrzewać naraz. Lee maluje obraz wszystkich pędzących do sadu, starając się wybierać jak najwięcej dojrzałych owoców, wszystkie tego samego dnia. Następnie owoc zazwyczaj go minął.

Aby dodać dodatkową warstwę trudności, każde wapno palców jest również pełne drobnych nasion, które należy usunąć, zanim można je przetworzyć.

Ale śmiertelna wisienka na tym konkretnym torcie jest krajem tutaj jest bardzo kochanym miejscem dla jednego z wielu niebezpiecznych pająków.

Bardzo jadowity i agresywny Sydney Silnel-Web Spider, który ma tak potężny ugryzienie, że może łatwo przebić miniaturę swoimi kami, lubi mieszkać w norach w miękkiej glebie.

I istnieją dziury dosłownie w dowolnym miejscu na podłodze sadu.

Ale kiedy bierzesz ten pierwszy łyk najdoskonalszego dżinu i toniki, jaki kiedykolwiek miałeś, bulgocząc małymi kulami wapna i pękając tym musującym smakiem wapna, zdajesz sobie sprawę z całej badania i ciężkiej pracy, całego ciernistego bólu i ryzyka śmierci było tego warte.

Możesz odebrać butelkę Gin Lime Hibiscus Co Finger Lime.

Musisz także sprawdzić naszą pełną recenzję tego dżinu tutaj w naszej zwykłej kolumnie z bohaterem australijskim duchami rzemieślniczymi odwagi.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *