Hunter Valley jest jednym z Australii premium winiarskich z wyjątkowymi winnicami. Jednak odkrycie tych, które miejscowi naprawdę lubią, wymaga nieco więcej niż tylko zejście z tego utworu.

Wymagasz zrozumienia kogoś, kto tam mieszka.

Dzięki naszym dobrym przyjaciołom w branży winiarskiej Hunter, oto winiarnie Hunter Valley, aby zobaczyć, że miejscowi kochają.

W przeszłości pojawiliśmy się w Dolinie Hunter, a także po prostu odgadowaliśmy, które winnice odwiedzić. Lub pobrane wskazówki od dobrych przyjaciół tutaj w Sydney.

To było trochę uderzone, a także Miss.

Ale odkąd zaprzyjaźniają się nie tylko z miejscowymi doliny Hunter, jakkolwiek prawdziwych winiarzy tutaj, mamy zupełnie inny widok na ten niesamowity region winiarski.

Rodzina Scarborough, która od dwóch pokoleń robi niesamowite wino myśliwych, podzieliła się z nami swoimi ulubionymi winnicami. Nie możesz uzyskać bardziej regionalnego ani kompetentnego w dolinie Hunter niż to.

Oto miarka z Insider, gdzie iść w dolinie Hunter, jeśli chcesz naprawdę doświadczyć regionu z jego winem:

15 winiarni Hunter Valley tylko miejscowi rozumieją

1. Wina jedwabnika

Pomimo swojej nowości (1. vintage wydany w 2013 roku) Silkman produkuje natychmiastowe wina. Mała drużyna męża i żony Shaun, a także Liz Silkman, ta mała grupa winna już przyjmuje nagrody domowe.
Dobrze: Semillon, Chardonnay, a także ich mieszanka shiraz Pinot Noir.

2. Szaleństwo jezior

Rozpoczęty przez dr Max Lake w 1963 roku, a także odkąd kupiony przez rodzinę Fogarty. Przyjmujące bitowe drzwi do piwnicy z winem wykonanym z winogron uprawianych tylko na posiadłości.
Dobry na: Chardonnay i Cabernet Blend

3. Wina Scarborough

Rozpoczęty przez Iana Scarborough, a także jego gospodarstwo domowe w latach 80. 2 lata, które mają, są domowe i gościnne, a także w przeciwieństwie do większości wrażeń z piwnicy, podajesz darmowy ser, a także deskę antipasto z sit- Down Degustacja. wyjątkowo cywilizowany.

Podobnie drzwi do piwnicy Hermitage mają najbardziej niesamowite widoki na odmianę Breakback Mountain – plus doskonały zasięg podziału.
Dobrze: Widok jednak podobnie Chardonnay (odmiana tutaj jest niesamowita), piękny lekki pinot noir, a także nowy w linii, niezwykle pijący Vermentino.

Powinienem wspomnieć o Scarbie, a także gospodarstwo domowe nie uwzględniło się na tej liście. To był nasz pomysł!

4. Audrey Wilkinson

Sadzony w 1866 roku jest to jedna z najstarszych winnic w Australii, a także nazwana na cześć faceta (tak, to też mnie pomyliło), która to wszystko zaczęło.
Dobry dla: nagradzanego Hunter Semillions.

Zarezerwuj swój uroczy piknik, a także degustacja klasy mistrzowskiej w Audrey Wilkinson tutaj.

5. Wina First Creek

First Creek produkuje tu wino od ponad 20 lat, a także ustanowiło solidną reputację wysokiej jakości wina. Drzwi do piwnicy mogą nie być najbardziej fascynujące, ale wino, które możesz smakować tutaj, jest tego warte.
Dobry dla: zasięg. Pozyskują najlepsze owoce, aby zrobić wszystko, od Merlot, a także Shiraz po błyszczące Moscato, a także Botrytu.

6. Estate Bimbadgen

Ta uderzająca posiadłość, osadzona na wzgórzu z widokiem na dolinę, tworzy doskonałe wino z owocami z własnych winorośli, a także wybranych winnic kontraktowych. Jednak ma również wielokrotnie nagradzaną restaurację Iana Instalesa.
Dobrze: jego wyjątkowy wachlarz białych, a także czerwonych, jednak również jej restauracja ESCA.

Dlaczego nie zarezerwować pikniku wśród winorośli Bimbadgen?

7. Peterson House

Piękne drzwi do piwnicy z widokiem na jezioro winnicy, Peterson’s jest zawsze widocznym miejscem. Wybór wina musującego tutaj jest niesamowity, a my zawsze nawiedzamy Huntera z szybką degustacją, a także sześcioma pudełkiem.
Dobrze na: bąbelki. Ich błyszczące różowe, a także błyszczące Shiraz to świetna zabawa.

Zarezerwuj lot helikoptera wokół Huntera, a także postój w domu Petersona na bąbelki śniadaniowe.

8. Wines Thomas

Ta dziwaczna winnica, której właścicielem jest Andrew Thomas, który został dwukrotnie mianowany wina Hunter Valley, ta dziwaczna winnica tworzy wina porównawcze.
Dobrze: niewielka, ale kultowa różnorodność semillonów, a także DJV Shiraz.

9. Winery Littles

Utworzone przez 2 gospodarstwa domowe – Kindreds, a także Littles – w 1997 r. Posiadłość jest teraz wyłącznie prowadzona przez pokrewną rodzinę. Otwarte od piątku do niedzieli ich drzwi do piwnicy są niezwykle przytulne i gościnne.
Dobry dla: starzejący się Semillon, Chardonnay i Daisy Hill Range.

10. Wina de iuliis

Wymawiane „de oo-lee-iss” dzieło gospodarstwa domowego de Iuliis nad wprowadzeniem świeżego, małej partii do produkcji win łowców. Drzwi do piwnicy to duży, współczesny budynek, jednak powitanie, a także usługa, którą otrzymujesz, pokazują włoskie dziedzictwo rodziny.
Dobrze: Widok, dwa grube facety sera i wina. W przypadku wina idź zarówno na Semillon, jak i HuntER Style Shiraz.

11. Wina Oakvale

Jedna z najstarszych pracujących winnic w Hunter (od 1893 r.), Oakvale oferuje tylko swoje wina z drzwiami piwnicy, co jest piękną budową drewna w stylu wiejskiego. Co ciekawe, opłata degustacyjna 5 ppek przeznaczona jest na pracę winnicy z posiłkami na kołach.
Dobrze: ich restauracja Exp. jest warte spojrzenia. Ich różnorodność wina jest ogromna, więc jest wiele do wypróbowania.

12. Wina Tyrrella

Długa historia gospodarstwa domowego (o której można sprawdzić na stronie internetowej) przynosi nam – między innymi – ponad 150 lat wina Hunter Valley. Tyrellowie są niezwykle dumni ze swojej historii gospodarstwa domowego, a drzwi piwnicy są przesiąknięte tym rzeczami.
Dobry dla: osobistej przestrzeni degustacyjnej (od 5 USD, a 25 USD), kilka najbardziej znanych australijskich win.

13. Wina Tulloch

Rodzinny od 1838 r., Kiedy James Tulloch-ówczesny właściciel sklepu regionalnego-zgodził się na rozliczenie zobowiązań finansowych w wysokości 43 akrów. Współczesne drzwi piwnicy oferują degustacje pełnej różnorodności win Tulloch.
Dobry dla: Verdelho – chociaż odmiana specjalna dla drzwi do piwnicy wygląda wyjątkowo kusząco.

Zarezerwuj wrażenia stolika wina z samym Kietem Tullochem tutaj.

14. Brokenwood

Od lat pijemy ich wina, a także podobnie jak ich nieokreślony Chardonnay, a także Semillon. Rozpoczęty przez Johna Beestona, zmarłego Tony’ego Alberta, a także samego Jamesa Hallidaya w 1970 roku, Brokenwood to teraz nazwa domu.
Dobry dla: cmentarza bloku Shiraz, Semillon i Chardonnay.

Zarezerwuj tę niesamowitą wycieczkę w winach zakulisowych z Brokenwood tutaj.

15. Wina McGuigan

Jeden z wielkich hitterów Hunter Valley, McGuigan’s naprawdę jest rodzinnym strojem od 1880 roku. Odkrywamy to jeden z bardziej przystępnych drzwi do piwnicy, być może, ponieważ bardziej przypomina supermarket w środku. Personel jest przyjazny i praktyczny, a także wino jest wyjątkowo dobrze wycenione.
Dobry dla: punkt wyjścia do wrażenia z piwnicy, Semillon, a także rozsądną różnorodność czerwieni.

Bonus: Wine Home Hunter Valley Little Winemakers Center

Naprzeciwko Brokenwood w samym sercu Huntera, wina Hunter Hunter Valley jest miejscem, w którym wiele winnic, które niewiele nie mają, aby zamykać swoje wyroby, a także zaprezentowane.
Dobra dla: niesamowitej obsługi klienta, a także możliwość wypróbowania wina, którego prawdopodobnie nie odkryjesz nigdzie indziej.

Nie rozumiem o tobie, jednak nie sądzę, że kiedykolwiek będę mógł spojrzeć na Dolinę Hunter w tej samej metodzie po tych niesamowitych wskazówkach z Scarborough.

To naprawdę otworzyło moje oczy na to, co oferowane w tej wyjątkowej części australijskiego krajobrazu wina.

Jaka jest twoja ulubiona winnica Hunter? Czy masz najlepszą wskazówkę dla winnicy, o której tu nie wspominaliśmy? Powiedz nam w komentarzach.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *