Wysłany: 5/31/16 | 31 maja 2016

W tym miesiącu wywiad pochodzi od Alexa, 29-letniego czarnego podróżnika z Północnej Kalifornii. Kiedy zwrócił się do mnie na początku tego roku, aby przeprowadzić wywiad i opowiedział swoją historię i bariery-rasowe i nie rasowe-zmierzył się przed i na drodze, wiedziałem, że trzeba go tutaj zaprezentować.

Jako biały zachodni facet moje doświadczenie różni się znacznie od wielu innych. Nie napotykam wielu uprzedzeń, które inni mogą, a chociaż ta strona nazywa się „Nomadic Matt”, postrzegam to jako zasób dla wszystkich podróżników – a jedynym sposobem na to jest wprowadzenie dodatkowych głosów, takich jak Alex. Więc dzisiaj, bez zbędnych ceregieli, oto Alex!

Nomadic Matt: Cześć Alex! Powitanie! Opowiedz wszystkim o sobie.
Alex: Mam 29 lat z Północnej Kalifornii. Dorastałem w mieście w pobliżu San Francisco o nazwie Alameda. Po ukończeniu college’u w Arizonie wróciłem do Bay Area i pracowałem w SF, zanim zrezygnowałem z pracy, aby podróżować po świecie.

Wiem, że decyzja zszokowała moją mamę i wielu moich przyjaciół, ale wiem, że w tym czasie w moim życiu było to konieczne doświadczenie.

Co zainspirowało twoją podróż?
Krótka odpowiedź brzmi, że chciałem zobaczyć świat. Bardziej dopracowana odpowiedź brzmi, że chciałem ją zobaczyć przez własny obiektyw. Dzięki cudom World Wide Web jesteśmy zalani informacjami i obrazami ludzi i miejsc z całego świata. Musiałem zobaczyć, jak wyglądał świat oczami, poprzez moje własne rozmowy z ludźmi w takich miejscach oraz poprzez moje osobiste doświadczenie wzrostu i zmian w podróży do tych miejsc.

Po przeczytaniu tak wielu blogów z plecakiem, zainspirowałem się i wiedziałem, że muszę to zrobić. Moim pierwotnym zamiarem było podróżowanie przez sześć miesięcy, ale 11 miesięcy później nadal idę!

Jak finansujesz tę podróż?
Pracowałem w finansach przez pięć lat. Oszczędzałem na podróże, odkąd zacząłem pracować. Po podjęciu decyzji o tej podróży zacząłem dokonywać odpowiednich poświęceń, aby zwiększyć mój fundusz podróży (takie jak pominięcie mniejszych podróży z przyjaciółmi i wycinanie drogich kolacji i dużych zakładek barów).

Po przeczytaniu różnych blogów podróży i książki How The World za 50 USD dziennie, mogłem zaoszczędzić 25 000 USD na rok podróży.

Aby tak się stało, co dwa tygodnie zacząłem automatycznie składać pieniądze z mojej wypłaty. Zmniejszyłem również wydatki na nieistotne. Na przykład mniej jedzący, anulowanie usług, których rzadko używałem, i pomijając mniejsze wakacje.

Z biegiem czasu zbliżyłem się do wyjścia, zarobiłem pieniądze na sprzedaż mebli i innych przedmiotów z mojego mieszkania. Ponadto ostatnia kontrola świadczeń z pracy nieco pomogła. W sumie zaoszczędzenie wystarczającej ilości pieniędzy na tę podróż zajęło nieco ponad rok.

Miałem przyjaciół, którzy mówili mi, że nigdy nie mogą sobie pozwolić na robienie tego, co robię, ale wydałbym 400 USD/miesiąc na zorganizowane zajęcia z rowerów i 500 USD/weekend na napojach. Oszczędzanie pieniędzy potrzebnych na taką podróż nie była łatwa i wymagała wielu ofiar. Wiedziałem jednak, że podróżowanie było ostatecznym celem i był to część procesu osiągnięcia tego celu.

Czy masz jakieś szczególne porady dla osób oszczędzających na ich podróż?
Moja rada i coś, co bardzo pomogło spojrzeć na podział moich wydatków w ciągu 3 miesięcy. Twój bank lub firma z karty kredytowej zwykle zapewnia te informacje bezpłatnie lub możesz to zrobić sam. Zidentyfikuj, co zużywa największą część twoich dochodów i dowiedz się, w jaki sposób możesz go zmniejszyć.

Dlaczego nie myślisz więcej osób podróżujących kolorami? W swoim oryginalnym e -mailu powiedziałeś, że twoi przyjaciele i rodzina powiedzieli, że jesteś „zbyt biały”, robiąc to.
Komentarz „Acting White” to taki, który słyszałem przez całe życie. Kiedy okazałem zainteresowanie edukacją i karierą finansową, zachowywałem się „biały”. Kiedy przeciwstawiłem się normie, rezygnując z pracy, by podróżować, zachowywałem się „biały”.

Szczerze mówiąc, wszystko jest dość mylące i sprawia, że ​​próba bycia sobą jest o wiele trudniejsza. Jeśli chodzi o podróż za granicę, ludzie postrzegają to jako reprezentujące pewien przywilej, który nie jest ogólnie związany z mniejszościami.

Ale znowu chodzi o priorytety, a jeśli podróżowanie jest priorytetem, możesz znaleźć sposób na zrobienie tego bez bycia członkiem elity wyższej klasy.

Myślę, że innym powodem, dla którego ludzie kolorowi nie podróżują tyle, jest brak ekspozycji. Bez bliskich przyjaciół i rodziny, którzy mają lub podróżują, skąd ktoś może wiedzieć, że to jest coś do zrobienia?

Albo że warto to zrobić?

Teraz nie chcę sugerować, że ludzie kolorowi wcale nie podróżują. Z pewnością tak nie jest, ponieważ podróżowałem dość często jako dziecko z rodziną. Jednak nazwałbym tego rodzaju podróżowanie jako wakacje – i zawsze było to znane miejsca.

Tam, gdzie widzę brak mniejszościowych podróżników, należy do tych nieznanych miejsc, takich jak Azja Południowo -Wschodnia.

Moim zdaniem Azja Południowo -Wschodnia jest idealnym miejscem dla osób o dowolnym kolorze i budżetu. Jednak głównie widzę tutaj białych podróżników. Dlaczego?

Wiele mniejszychities my age in the U.S. come from families where their parents and grandparents did not have an opportunity to go explore the world. Instead, they were likely fighting for their civil rights and equality (which was a more pressing priority). many were also recent immigrants to the U.S. and focused on creating a new life in an unfamiliar country.

So I think, due to a lack of exposure in minority communities, this idea of traveling the world isn’t as prevalent. The idea of traveling abroad became associated with white people and privilege.

Although at times it doesn’t seem like it, the opportunity for minorities to travel and explore is now much greater. We should take advantage of the sacrifices made by the generations before us.

How do you think that opinion can change? Do you think it ever will? 
I think the opinion will change with time and an effort to educate minority youth about traveling and its accessibility. It is encouraging to see organizations and individuals trying to help push this effort along. With the emergence of social media, everyone can now share their travel experiences with a wider group of individuals.

Maybe an Instagram picture of the beautiful beaches in Thailand inspires a young person of color to work towards one day visiting, no matter the hurdles in their way. I know for myself it has opened my eyes and mind to hundreds of places I want to visit.

Have you faced any racism while traveling? how do you deal with it?
I thought I would encounter racism on a greater level traveling through Europe and Asia than what I’ve experienced at home.

But in my 9 months of traveling to big cities, small cities, urban and rural areas I can not think of one time I’ve experienced any deliberate racism. There were a couple of incidents of ignorance but not what I would consider racism.

I do have one interesting story I’ll share from when I was in this small town on the border of Montenegro. based on the looks of curiosity I received, I’m fairly certain I was the first black person to travel through this town in a long time. As I made my way to the bus stop, I had a brief encounter with what I would guess were late-teenaged boys.

As I was standing at the crosswalk they slowly drove by with their rap music turned up and yelled out the window “What’s up my n*gga?” accompanied by a peace sign gesture. having heard the word “n*gger” shouted from a car before, my guard went up immediately. but then I saw the look on the young boys’ faces. They were smiling as if they had encountered someone famous.

At that moment I realized they must have assumed this was an appropriate way of greeting a black male. I simply laughed while shaking my head. These kids were repeating what they were being fed through music and movies as being cool, likely not knowing the origin or meaning of the word they used. I only wish I could have used this as an opportunity to teach them the reality of that word and its connotations, but this was not a hate crime.

If anyone was treating me differently for being black, I was oblivious to it. at times I feel like I’m more likely to be treated differently for being American versus anything else. I’ve come to learn that most travelers are extremely open-minded and interested in learning about the places they travel as well as the people they meet along the way. You would be surprised how many other travelers express their curiosity and concerns with me about the lack of minority travelers.

What advice do you have for other travelers of color worried about racism when they travel?
Racism is ubiquitous.  If you are going to put yourself in a setting of “others” you will experience “othering” — this is what humans have done for our entire existence. But I think one important piece of advice is that you can’t confuse racism and ignorance. 

It is likely you will travel to places that are incredibly homogeneous so meeting or seeing a minority like yourself may be a first for them. Take this as an opportunity to teach someone about you and your culture. A smile and quick chat can go a long way in learning about our differences but even more so our similarities as humans.

If you do find yourself in a situation where you feel that you’re being treated differently due to the color of your skin, I’d suggest politely walking away. Don’t allow racism or discrimination to “win” by provoking a negative reaction from you and possibly ruining your adventure. The world is full of fantastic and accepting people and I have faith that if you get out there on the road you’ll find them!

What was the moment you were like “Wow! I’m really doing this! This trip is real life!”?
Those moments happen so frequently. From the first train ride in Europe, staring out the window as I traveled from Stockholm to Copenhagen, envisioning the journey ahead of me, all the way to sitting on top of a pagoda in Myanmar watching as the sun rose, casting light onto an fantastic za chwilę.

This trip has been the beDotychczasowe doświadczenie w moim życiu i upewniam się, że często zastanawiam się i jestem wdzięczny za wszystkie fantastyczne chwile.

OK, zmieńmy biegi i porozmawiajmy o praktycznej stronie podróży. Jak zarabiasz swoje pieniądze na drodze? Jakie są Twoje najlepsze wskazówki?
Moją najważniejszą wskazówką dla tłumu plecaków jest kontrolowanie wydatków na alkohol, ponieważ piwa szybko się sumują. Zapytaj, gdzie znajdują się najlepsze specjały Happy Hour i Drink.

Jeśli jesteś w dużej grupie, spróbuj negocjować własną ofertę na napoje. Jeszcze lepiej, idź kup alkohol ze sklepu, weź głośnik, aby grać muzykę i pić gdzieś na zewnątrz. To zwykle jedne z najlepszych i najtańszych nocy!

Gdybyś mógł udzielić trzech porad nowemu podróżnikowi, co by to było?
Jestem jedną z tych osób, które lubią planować i badać, zanim wyruszy do nowego. Jednak nie planuj swojej podróży. Zostaw trochę miejsca na spontaniczność. Na pewno spotkasz fajnych ludzi lub tę wyjątkową kogoś i chcesz nadal z nimi podróżować.

Trudno to zrobić, jeśli masz wstępną podróż.

Odłóż telefon, uśmiechnij się i przywitaj się z kimś nowym. Obiecuję, że interakcja będzie bardziej interesująca niż wszystko, co czytasz na Facebooku.

Znajdź czynność, w której można uczestniczyć, pomaga przezwyciężyć strach. Otwarta woda przeraża mnie i aby zmierzyć się z tym strachem, poszedłem nurkować. Wybierz także działanie, które rzuca wyzwanie psychicznie i fizycznie. Wspinałem się na ponad 5000 kroków na szczyt szczytu Adamsa na Sri Lance. To było jedno z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń mojej podróży.

Na koniec znajdź sposób na oddanie podczas podróży. Wolontariat, darowizny i odpowiedzialna turystyka to niektóre ze sposobów wspierania lokalnych społeczności, przez które podróżujesz i wpływa.

***
Ten wywiad nie jest końcową dyskusją na temat rasizmu i podróży. To perspektywa jednej osoby. Ponieważ jest to temat, o który często pytam, chciałem podzielić się historią i perspektywą Alexa w tej sprawie. Wiem, że może to być namiętny temat, ale proszę zachować wszystkie komentarze cywilne i pełne szacunku.

Jak podróżować po świecie za 50 USD dziennie

Mój najlepiej sprzedający się przewodnik w miękkiej oprawie w New York Timesa po podróży światowej nauczy Cię, jak opanować sztukę podróży, aby zejść z utartej ścieżki, zaoszczędzić pieniądze i mieć głębsze wrażenia z podróży. To twój przewodnik do planowania A, który BBC nazwał „Biblią dla podróżników budżetowych”.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i zacznij czytać go już dziś!

Zarezerwuj swoją podróż: porady logistyczne i sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Znajdź tani lot za pomocą Skyscanner. To moja ulubiona wyszukiwarka, ponieważ wyszukuje strony internetowe i linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze wiesz, że żaden kamień nie został obrócony.

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, użyj Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów i hoteli.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie podróży ochroni cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą i odwołaniem. Jest to kompleksowa ochrona na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moje ulubione firmy, które oferują najlepszą usługę i wartość, to:

Bezpieczeństwo (najlepsze dla wszystkich)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie ewakuacji)

Gotowy do zarezerwowania podróży?
Sprawdź moją stronę zasobów dla najlepszych firm do użycia podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam podczas podróży. Są najlepsze w klasie i nie możesz się pomylić, używając ich podczas podróży.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *